فرماندار دیلم:
زیرساخت‌های بهداشت و درمان دیلم تکمیل می‌شود/ تجهیز مراکز

29 فروردين 1397
سرپرست فرمانداری شهرستان دیلم گفت: فضاهای فیزیکی و زیرساخت‌های حوزه بهداشت و درمان شهرستان دیلم تکمیل می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم؛ محمد طاهری در آئین آغاز عملیات اجرایی احداث بخش اطفال و توسعه بخش‌های سی‌سی‌یو و آی سی یو بیمارستان بقیه‌الله الاعظم (عج) دیلم اظهار داشت: توسعه بخش بهداشت و درمان در شهرستان دیلم را به‌عنوان یک اولویت در دستور کار داریم.
وی اضافه کرد: هدف ما این است که تا سال ۱۴۰۰ تمامی فضاهای فیزیکی و زیرساخت‌های حوزه بهداشت و درمان شهرستان دیلم را تکمیل نماییم تا در انتها تجهیزات و نیروی انسانی را به نقطه مطلوب برسانیم.
سرپرست فرمانداری شهرستان دیلم خاطرنشان کرد: از ابتدای دولت تدبیر و امید با اجرای طرح بزرگ، جامع و تحول ساز نظام سلامت در کشور، دغدغه مردم در پرداخت هزینه‌ها کم شد.
وی تصریح کرد: احداث بخش‌های زنان و زایمان، سی‌سی‌یو و آی سی یو، بخش بستری، بخش‌های دهان و دندان، اتاق عمل، کلینیک تخصصی و خرید دستگاه‌های سونوگرافی و رادیولوژی تنها گوشه‌ای از اقدامات انجام‌شده در حوزه سلامت شهرستان توسط دولت با حمایت ویژه خیرین این حوزه است.
طاهری گفت: شهرستان دیلم امروز با قبل از سال ۹۲ در حوزه سلامت قابل‌مقایسه نیست و عدم اطلاع‌رسانی واقعی از این خدمات خیانت به‌نظام، انقلاب و به‌ویژه مردم است.
سرپرست فرمانداری دیلم گفت: بخش‌های جدید توسط یکی از خیرین بومی با هزینه‌ای بالغ‌بر ۱۵ میلیارد ریال احداث می‌شود و تجهیز کامل این بخش‌ها و ان‌شاءالله تأمین نیروی انسانی موردنیاز توسط دولت انجام خواهد شد.
ظرفیت بالای خیرین سلامت در دیلم
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مشارکت‌های اجتماعی نیز گفت: توضیحات ارائه‌شده توسط فرماندار شهرستان دیلم را نشان از دغدغه‌ای است که ایشان در حوزه بهداشت و درمان دارند.
دکتر حیدر عزیز نژاد تصریح کرد: این نگاه دارای اهمیت، قطعاً به همه ارگان‌های دولتی شهرستان سرایت خواهد کرد و ان شاالله آن‌ها هم به این نگاه یاری‌دهنده خواهند بود.
وی افزود: امروز شهرستان دیلم نقطه افتخاری است برای استان در زمینه خیرین، دیلم نه‌تنها در زمینه خیرین حوزه بهداشت و درمان استان درخشیده است، بلکه در کشور و وزارت بهداشت نیز دارای نامی آشنا می‌باشد، این موضوع افتخار بزرگی است.
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مشارکت‌های اجتماعی خاطرنشان کرد: آنچه در دیلم خود را برجسته نشان داد، حرکت خیرین بود و همین عامل باعث شد که ما اولین همایش تقدیر از خیرین را در دیلم برگزار کنیم.
توسعه بخش درمانی در دیلم
مسئول هماهنگی معاونت امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در این آیین اظهار داشت: دیلم همیشه شاخص بوده است و در کشور هم‌زبان زد است و شاهد تحول بزرگی در دیلم هستیم.
حجت‌الاسلام‌ محمود عبداللهی اضافه کرد: من اطمینان دارم که شهرستان دیلم در آینده نیازی به اقدامات عمرانی در حوزه سلامت، قطعاً نخواهد داشت و این خیرین دریادل ان شاالله در سایر نقاط استان عزیزمان هم فعالیت نمایند.
مسئول سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: شهرستان دیلم با توجه به ساختار جمعیتی که دارد، گل سرسبد همکاری در مجموعه خیرین حوزه سلامت است.
مهندس ایرج زنده بودی اظهار داشت: یکی از مباحث عمده، وجود بیماران سرطانی و کلیوی است که ان شاالله خیرین عزیز عنایت بفرمایند و با مشورت در این موارد به سمت چگونگی حمایت از اینگونه بیماران هم پیش بروند
احداث پروژه‌های بهداشتی و درمانی خیر ساز
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم نیز گفت: تأثیری که احداث پروژه‌های بهداشتی و درمانی خیر ساز در شهرستان دیلم داشته، بسیار قابل‌توجه بوده است.
محمود ذاکری در ادامه اشاره‌ای به ویزیت‌های انجام‌گرفته توسط متخصصین در کلینیک تخصصی خیر ساز بقیه‌الله الاعظم (عج) شهرستان دیلم کرد و گفت: ما در کلینیک تخصصی خیر ساز بقیه‌الله الاعظم (عج) شهرستان دیلم، در سال گذشته ۳۸ هزار و ۳۴۶ مورد را ویزیت کرده و توانستیم مانع خروجشان جهت درمان از شهر خود به شهر دیگر شویم.
وی افزود: به روایتی مردم شهرستان ما برای یک ویزیت ساده، بالاجبار باید به شهرها یا استان‌های هم‌جوار سفر می‌کردند، ولی امروز به حمدالله علاوه بر اینکه مردم ما در دیلم خدمات دریافت می‌کنند، از شهرهای هم‌جوار نیز برای درمان به دیلم مراجعه می‌کنند.
ذاکری بیان کرد: در بخش زایشگاه خیر ساز بیمارستان بقیه‌الله الاعظم شهرستان دیلم در سال گذشته ۲۷۰ مورد زایمان طبیعی و ۲۵۵ مورد عمل سزارین صورت گرفت.
وی افزود: آمار کل اعمال جراحی سال ۹۶ در بیمارستان بقیه‌الله الاعظم هزار و ۵۱۵ مورد بوده است و درصد تخت اشغالی روز ۵۰ است.
ذاکری اضافه کرد: تاکنون مساحت هفت هزار و ۵۲۳ مترمربع با مبلغی بالغ‌بر ۵۱ میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال توسط خیرین در بخش سلامت هزینه شده و آغاز این رویداد مهم از بهمن‌ماه ۹۲ تقریباً با شروع طرح تحول نظام سلامت بوده است.
عملیات اجرایی احداث بخش اطفال و توسعه بخش‌های سی‌سی‌یو و آی سی یو بیمارستان بقیه‌الله الاعظم (عج) شهرستان دیلم با حضور سرپرست فرمانداری دیلم، قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مشارکت‌های اجتماعی، مسئول هماهنگی معاونت امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مسئول سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر سرپرست شبکه بهداشت و درمان، عضو شورای شهر دیلم و خیر نیکوکار موسسه پیام مهر دل‌های دریایی دیلم آغاز شد.
انتهای پیام/ د.ج 3060

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
آغاز.عملیات.اجرایی     محمد.طاهری     دکتر.حیدری.عزیزنژاد     مهندس.ایرج.زنده‌بودی     محمود.ذاکری     شهرستان.دیلم    
   

تاریخ بروز رسانی:   29 فروردين 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >