در اولین روز از هفته سلامت صورت گرفت:
افتتاح ایستگاه مطالعه در مرکز خدمات جامع سلامت شهدای درازی

2 ارديبهشت 1397
همزمان با اولین روز از هفته سلامت ایستگاه مطالعه در مرکز خدمات جامع سلامت شهدای درازی شهرستان دشتی افتتاح شد.

 به مناسبت آغاز هفته سلامت و در اولین روز از این هفته ایستگاه مطالعه مرکز خدمات جامع سلامت شهدای درازی شهرستان دشتی باهدف بسط و توسعه فرهنگ مطالعه با همکاری شبکه بهداشت و درمان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی بر پا شد.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتی در آیین افتتاح این ایستگاه مطالعه در مرکز خدمات جامع سلامت شهدای روستای درازی اظهار داشت: پوشش همگانی سلامت به این معنی است که همه افراد جامعه خدمات موردنیاز سلامت را بی‌هیچ فشار مالی دریافت کنند.
 دکتر اصغر بحرانی افزود: افزایش شاخص‌های سلامتی با کار فرهنگی میسر بوده و یکی از مؤثرترین این راه‌ها در امر پیشگیری آگاهی بخشی مردم بامطالعه می‌باشد.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه میزان افسردگی در دشتی بالاست فعالیت فرهنگی نیاز مهم امروز این دیار است و به سهم خودمان تلاش کرده‌ایم فضای مراکز درمانی را به سمت تنوع و شادابی سوق دهیم.
دکتر بحرانی ادامه داد: بسیاری از مراکز بیمارستانی در جهان، برنامه‌های فرهنگی و مذهبی را به‌عنوان اقدامی انگیزشی و روحیه‌بخش به بیماران و کارکنان به اجرا می‌رسانند که نتایج مطلوبی به دنبال داشته است.
وی تصریح کرد: شبکه بهداشت و درمان دشتی ٨ قفسه کتاب در مراکز مختلف درمانی شهرستان احداث کرده و توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی نیز تجهیز خواهد شد.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی نیز با قدردانی از تلاش‌ها و توجه مدیریت شبکه بهداشت و درمان دشتی در مقوله فرهنگ و کتاب‌خوانی گفت: یکی از راه‌های مهم و تأثیرگذار ترویج فرهنگ مطالعه ایجاد ایستگاه‌های کتاب در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی است.
حمید زارعی افزود: ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی موجب بالا بردن فرهنگ عمومی در جامعه و پر کردن اوقات فراغت مردم  می‌گردد و از بروز بسیاری انحرافات اجتماعی جلوگیری می‌کند.
انتهای پیام/ م.ا 3040

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
افتتاح     هفته.سلامت     دکتر.اصغر.بحرانی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   2 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >