به مناسبت هفته سلامت برگزار شد:
نشست رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با روسای بیمارستان‌های نیروهای مسلح/گزارش تصویری

3 ارديبهشت 1397
به مناسبت هفته سلامت، نشست رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با روسای بیمارستان‌های نیروهای مسلح استان برگزار شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این نشست گفت: هفته سلامت 97 از (1 لغایت 7 اردیبهشت‌ماه) و با شعار " پوشش همگانی سلامت، برای همه، در همه‌جا" تعیین‌شده که دسترسی عادلانه به خدمات سلامت از اولویت‌های مهم دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است.
دکتر سعید کشمیری افزود: اینکه بیمار روستایی، شهری، عشایر، نیروهای مسلح و یا سایر اقشار جامعه باشد مهم نبوده و عدالت در دسترسی به خدمات برای ما از هر چیزی مهم‌تر است.
وی تصریح کرد: عدالت در سلامت بدین معنی است که چنانچه بیمار برای دریافت خدمات به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کند آن خدمت به‌راحتی در دسترس او قرارگرفته و مختص به مرکز کشور یا استان نباشد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه در ایران گسترش بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی رشد بالایی داشته بیان داشت: در دنیا از هر دو نفر یک نفر به خدمات بهداشتی و درمانی دسترسی دارند این در حالی است که در ایران بیش از 90 درصد افراد خدمات بهداشتی و درمانی را به‌آسانی دریافت می‌کنند.
دکتر کشمیری بابیان اینکه وجود و حضور نیروهای مسلح امنیت را برای جامعه تأمین کرده است گفت: بیمارستان‌های نیروهای مسلح، سازمانی جدا از دانشگاه علوم پزشکی نبوده و بخشی از حوزه بهداشت و درمان استان هستند زیرا افراد زیادی از مردم ما برای دریافت خدمات بهداشتی و درمانی به بیمارستان‌های تحت پوشش این سازمان‌ها مراجعه می‌کنند.
وی یادآور شد: وزارت بهداشت متولی استانداردسازی بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی بوده و باید استانداردهای کشور در همه‌جا جاری باشد از همین رو استانداردسازی این مراکز بر عهده دانشگاه علوم پزشکی گذاشته‌شده تا آن‌ها را موردبررسی، ارزیابی و اعتباربخشی قرار دهد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه ما به‌عنوان متولی امر سلامت موظف هستیم از حقوق بهداشتی و درمانی شهروندان دفاع کنیم گفت: باید تمام تلاش خود را به کار ببندیم تا به‌جای صرف هزینه‌های هنگفت درمان بتوانیم آموزش‌هایی جهت پیشگیری از بروز بیماری‌ها به مردم ارائه نمائیم.
دکتر کشمیری افزود: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تمام تلاش خود را در جهت تقویت و کمک‌های همه‌جانبه به بیمارستان‌های نیروهای مسلح استان انجام خواهد داد زیرا تقویت این مراکز باعث ارائه خدمات راحت‌تر و باکیفیت‌تر به مردم استان خواهد شد.
وی تصریح کرد: خودمراقبتی از مسائل موردتوجه وزارت بهداشت بوده به‌گونه‌ای که افراد خود باید برای تأمین سلامتیشان اقدام کرده و معاینات دوره‌ای شامل قند خون، چربی خون، فشارخون، چاقی و اضافه‌وزن و ... را انجام دهند تا ضمن سلامت خود در سال‌های آینده زندگی‌شان باشند.

انتهای پیام/ م.ف 1026

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     هفته.سلامت     نیروهای.مسلح     دکتر.سعید.کمشیری    

تاریخ بروز رسانی:   3 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >