به مناسبت هفته سلامت:
راه‌اندازی ایستگاه تن‌سنجی و اطلاع‌رسانی سلامت در بندر دیر

4 ارديبهشت 1397
کارشناس مسئول آموزش سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر و دبیر هفته سلامت این شهرستان از برپایی ایستگاه تن‌سنجی و اطلاع‌رسانی سلامت در بندر دیر خبر داد.

سممبر پورات در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: یکم لغایت هفتم اردیبهشت هرسال به‌عنوان هفته سلامت نام‌گذاری شده است که شعار امسال سازمان جهانی بهداشت به این مناسبت «سلامت برای همه» است.
وی گفت: به‌منظور جلب همکاری مردم و اطلاع‌رسانی در خصوص خدمات نوین سلامت ایستگاه تن‌سنجی و اطلاع‌رسانی سلامت در بندر دیّر راه‌اندازی شد.
کارشناس مسئول آموزش سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر افزود: آگهی بخشی به شهروندان در خصوص راه‌های ابتلا به بیماری و چگونگی پیشگیری از آن‌یکی از رسالت‌های مهم ما در عرصه بهداشت و درمان است که به طرق مختلف و با استفاده از روش‌های و الگوهای مختلف آموزشی سعی در انتقال این آموزه‌ها به مردم هستیم.
پورات به خدمات ارائه‌شده در این ایستگاه اشاره کرد و گفت: آموزش چهره به چهره مسایل بهداشتی، توزیع تراکت و پمفلت، اندازه‌گیری فشارخون، اندازه‌گیری وزن و قد و پخش تیزرهای بهداشتی ازجمله مواردی است که توسط کارشناسان و کاردانان مستقر در این ایستگاه ارائه می‌شود.
وی با تأکید بر نقش چاقی و اضافه‌وزن در بروز بیماری‌های غیر واگیر گفت: رژیم غذایی سالم، کاهش مصرف چربی، ورزش و تحرک بدنی و عدم مصرف دخانیات ازجمله راهکارهای لازم برای پیشگیری و کنترل چاقی و اضافه‌وزن است.
این ایستگاه با همکاری جمعیت هلال‌احمر در طول هفته سلامت در میدان امام حسین (ع) بندر دیر خدمات ویژه سلامت به شهروندان ارایه می‌دهد.
انتهای پیام/ ح.ن 3050
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
ایستگاه.تن‌سنجی     هفته.سلامت     سممبر.پورات     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   4 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >