فرماندار دشتستان:
استراتژی اصلی ما در حوزه سلامت شهرستان، اجتماعی شدن آن است

5 ارديبهشت 1397
فرماندار دشتستان گفت: استراتژی اصلی ما در حوزه سلامت شهرستان، اجتماعی شدن آن و استفاده از ظرفیت عظیم مردم است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان؛ دکتر ارسلان زارع در نشست با سرپرست و پرسنل شبکه بهداشت و درمان دشتستان با تبریک هفته سلامت اظهار داشت: برای حل مشکلات و آسیب‌های اجتماعی، اهتمام به سازمان‌های مردم‌نهاد و استفاده از ظرفیت مردم باید موردتوجه قرار گیرد.
وی تصریح کرد: هفته سلامت فرصت بسیار خوبی است که مردم با خدمات بهداشت و درمان آشنا شوند و از طرفی فرصتی مناسب برای دیدن کاستی‌ها و مرتفع کردن آن در مجموعه بهداشت و درمان می‌باشد.
دکتر زارع افزود: در سرتاسر جهان نیز روز جهانی سلامت و بهداشت گرامی داشته می‌شود و هدف مهم آن این است که مردم با رسالت سازمان بهداشت جهانی بیشتر آشنا و موضوع سلامت موردتوجه قرار گیرد.
فرماندار دشتستان بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران ازنظر اهتمام به شاخص‌های حوزه سلامت، از مهم‌ترین کشورهای منطقه بوده است که این امر نشان از تلاش مسئولان و متولیان حوزه سلامت و توجه مسئولان ارشد نظام به بحث سلامت می‌باشد.
دکتر زارع با اشاره به شعار سال 2018 سازمان بهداشت جهانی اظهار داشت: پیام اصلی این شعار، گسترده شدن خدمات حوزه بهداشت و درمان و در دسترس بودن بیشتر آن است و باید آحاد جامعه از خدمات حوزه سلامت برخوردار شوند.
وی موضوع سلامت را از شاخص‌های مهم توسعه‌یافتگی کشورها برشمرد و ابراز داشت: بسیاری از کشورهای دنیا، میزان توسعه‌یافتگی را با شاخص سلامت و امید به زندگی می‌سنجند و هرگز شاخص‌های اقتصادی، معرف توسعه‌یافتگی محسوب نمی‌شوند لذا تمام کشورها به موضوع مهم سلامت توجه ویژه دارند.
فرماندار دشتستان با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت در دولت تدبیر و امید و آثار و نتایج آن اظهار داشت: از ابتدای تشکیل دولت یازدهم، تلاش شد با مرور تجربیات قبلی و استفاده از نظرات صاحب‌نظران حوزه سلامت، طرح تحول سلامت را در دستور کار قرار دهد که مورد استقبال مقام معظم رهبری، مسئولان نظام و مردم قرار گرفت.
وی بیان داشت: طرح تحول سلامت با نگاهی جامع و هدفمند، به‌منظور ارتقای شاخص‌های سلامت در سراسر کشور و باهدف کاهش هزینه‌های مردم در موضوع درمان اجرایی شد.
رییس شورای سلامت شهرستان دشتستان تصریح کرد: با همه محدودیت‌های مالی و مشکلاتی که وجود داشته، این طرح باهمت مسئولان و متولیان بهداشت و درمان و همراهی مردم به‌خوبی انجام‌شده باید بگویم طرح تحول سلامت، نقطه عطفی در تاریخ ارائه خدمات گسترده به مردم در ایران بود.
دکتر زارع خاطرنشان کرد: قبل از اجرای این طرح، هزینه‌های درمان بسیار سنگین بود و بخصوص اقشار کم‌درآمد از عهده آن برنمی‌آمدند و خوشبختانه با اجرای این طرح، مردم از اجرای آن رضایت خوبی دارند و تلاش مجموعه دولت و وزارت بهداشت، رفع موانع اجرای کامل این طرح است.
فرماندار دشتستان بر اجتماعی شدن بهداشت و درمان و تشکیل سمن‌های مرتبط با این موضوع و استفاده از ظرفیت عظیم مردمی برای کمک به تحقق اهداف مجموعه بهداشت و درمان تأکید کرده و اظهار داشت: برای کسب موفقیت بیشتر در حوزه سلامت، باید بهداشت و درمان را اجتماعی کنیم.
دکتر زارع تصریح کرد: تحقق کامل اهداف حوزه سلامت، تنها توسط دولت میسر نمی‌شود بلکه اقشار مختلف مردم و سمن‌های مرتبط با بهداشت باید به کمک مجموعه بهداشت و درمان بیایند.
وی بیان داشت: تلاش می‌کنیم در سال جدید در ثبت سمن‌های حوزه سلامت گام مهمی برداریم، چون استراتژی اصلی ما در حوزه سلامت، اجتماعی شدن آن است.
فرماندار دشتستان با تشریح اقدامات انجام‌شده در حوزه سلامت شهرستان اظهار داشت: در چهار سال گذشته، اقدامات بسیار خوبی در حوزه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بهداشت و درمان شهرستان صورت گرفته که در سال جدید نیز انشا الله با جدیت تداوم خواهد داشت.
رییس شورای سلامت دشتستان بیان داشت: احداث و بهسازی خانه‌های بهداشت شهرستان را مصوب کردیم که تعدادی افتتاح‌شده‌اند و تعدادی نیز در سال جاری و سال آتی به بهره‌برداری خواهند رسید.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان، نیز در این نشست ضمن تقدیر از حمایت‌های فرماندار نسبت به حوزه سلامت شهرستان اظهار داشت: دولتمردان اهتمام ویژه‌ای به موضوع سلامت داشته‌اند و در سطح شهرستان نیز فرماندار با مساعدت‌ها و حمایت‌های خوب خود موجبات دلگرمی ما در شبکه بهداشت و درمان بوده‌اند.
مهندس ماریا خویش دوست با اشاره به شعار سازمان بهداشت جهانی در سال جدید اظهار داشت: تلاش ما در شبکه بهداشت و درمان دشتستان این است که چتر خدمت‌رسانی به مردم در حوزه سلامت را گسترده‌تر کنیم و اولویت ما در ارائه خدمات در سال جدید مناطق صعب‌العبور و کمتر برخوردار هستند.
وی خاطرنشان کرد: حقیقتاً همکاران اینجانب در شبکه بهداشت و درمان و کلیه مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان دشتستان از هیچ تلاش و کوششی برای ارائه خدمت باکیفیت و مطلوب به مردم دریغ نمی‌کنند و تا آنجایی که ممکن بوده، در موضوع درمان مردم تلاش کرده‌اند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سطح شهرستان اظهار داشت: در حوزه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری اقدامات خوبی انجام‌شده و تلاش می‌کنیم در سال جدید نیز با پیگیری بیشتر و مساعدت مسئولان، امکانات و ملزومات بیشتری را جذب کنیم.
صبح سه‌شنبه و به مناسبت هفته سلامت، فرماندار دشتستان از شبکه بهداشت و درمان بازدید و با کارکنان این شبکه دیدار و گفتگو کرد.

انتهای پیام/ س.غ- 3030


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
فرماندار     هفته.سلامت     نشست     دکتر.ارسلان.زارع        

تاریخ بروز رسانی:   5 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >