مرکز خدمات سلامت دهان و دندان دکتر علی نگین تاجی در شهر اهرم افتتاح شد

8 ارديبهشت 1397
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مرکز خدمات سلامت دهان و دندان دکتر علی نگین تاجی واقع در شهر اهرم افتتاح شد.

دکتر سعید کشمیری در حاشیه آیین افتتاح مرکز خدمات سلامت دهان و دندان گفت: مرکز خدمات سلامت دهان و دندان دکتر علی نگین تاجی به مساحت 123 مترمربع و بااعتبار 5 میلیارد ریال از محل اجرای تفاهم‌نامه استانداری بوشهر با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در شهر اهرم احداث و تجهیز شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: عدالت در دسترسی به خدمات سلامت هدف ماست و تمامی اقدامات انجام‌شده در حوزه بهداشت و درمان ازجمله راه‌اندازی کلینیک سیار دندانپزشکی و نیز ایجاد مرکز خدمات سلامت دهان و دندان در راستای تحقق این مهم بوده است.
دکتر سعید کشمیری افزود: هدف از ساخت این مرکز، پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان در گروه‌های سنی کودکان 6 تا 14 سال و مادران باردار و شیرده از طریق ارائه آموزش و انجام اقدامات پیشگیرانه جهت شاخص پوسیدگی دندان می‌باشد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به گستردگی حوزه سلامت، وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی فقط 30 درصد از اقدامات لازم در این حوزه را پوشش می‌دهد و برای تحقق هدف "سلامت برای همه و در همه‌جا "نیاز به همکاری سایر سازمان‌ها و نهادها و مردم می‌باشد.
دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: سطح خدمات ارائه‌شده در بخش بهداشت دهان و دندان در شهرستان تنگستان خوب بوده است و امیدواریم با افتتاح این مرکز اقدامات پیشگیرانه بهداشتی در این زمینه به‌صورت منسجم‌تر ادامه یابد.
مهندس عادل مقدس سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان نیز اظهار داشت: در مرکز خدمات سلامت دهان و دندان خدمات سطح یک و دو دندانپزشکی شامل معاینات دندان، کشیدن دندان، ترمیم کامپوزیت و آمالگام، جرمگیری، فیشور سیلنت، پالپ زنده و آموزش‌های مربوط به‌سلامت دهان و دندان برای کودکان زیر 14 سال و مادران باردار و شیرده به‌صورت رایگان و برای سایر افراد با تعرفه دولتی ارایه می‌شود.
گفتنی است مرکز خدمات سلامت دهان و دندان دکتر علی نگین تاجی با حضور رییس و معاون دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، فرماندار و بخشدار بخش مرکزی و مدیران نهادهای شهرستان تنگستان افتتاح شد.
انتهای پیام/ م.ا 3010

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
افتتاح     دکتر.سعید.کشمیری     دکتر.عبدالمحمد.خواجه‌ئیان     مهنندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان    
دکتر.علی.نگین‌تاجی    

تاریخ بروز رسانی:   8 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >