عدالت در سلامت، آرمانی که در شهرستان تنگستان تحقق یافت

10 ارديبهشت 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: عدالت در سلامت، آرمانی است که در شهرستان تنگستان تحقق یافت.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان، مهندس عادل مقدس در آیین بزرگداشت هفته سلامت که در آموزشگاه پسرانه نمونه شهید حبشی شهر اهرم برگزار شد؛ افزود: بهره‌مندی یکسان و عادلانه از خدمات سلامت در همه شهرها و روستاهای شهرستان تنگستان آرمانی بود که با تلاش شبانه‌روزی کلیه کارکنان شبکه بهداشت و درمان این شهرستان محقق شد.
مهندس عادل مقدس عنوان داشت: هم‌اکنون کلیه خدمات سطح یک بهداشتی در کوچک‌ترین روستاها و شهرهای شهرستان که جمعیتی کمتر از 500 نفر دارند نیز توسط بهورزان و ماماهای خانه‌های بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت این شهرستان ارائه می‌شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان با اشاره به شعار هفته سلامت با عنوان "پوشش همگانی سلامت، برای همه و در همه‌جا " خاطرنشان کرد: دانش آموزان به‌عنوان پایه‌گذاران آینده شهرستان باید با توجه ویژه به فاکتورهای حفظ سلامت مانند سبک تغذیه سالم، ورزش، صبحانه و...در حفظ سلامت خود بکوشند.
مهندس عادل مقدس اظهار داشت: به دلیل گستردگی حوزه سلامت لازم است که کلیه نهادها و دستگاه‌های دولتی با تعامل و همکاری باهم محیطی سالم برای خود، خانواده و جامعه بسازند.
رییس آموزش‌وپرورش شهرستان تنگستان نیز گفت: در سال‌های اخیر تعامل خوبی بین شبکه بهداشت و درمان و آموزش‌وپرورش برای اجرای برنامه‌هایی از قبیل وارنیش فلوراید، توزیع قرص آهن و ویتامین D ونیز اجرای طرح صبحانه سالم به‌صورت یک‌بار در هفته ایجادشده است.
دکتر حسین پولادیان تصریح کرد: با توجه به افزایش خطر ابتلا به بیماری چاقی در بین دانش آموزان توجه ویژه به رعایت سبک تغذیه سالم و انجام فعالیت‌های منظم ورزشی توسط آن‌ها لازم و ضروری است.
گفتنی است آیین مذکور با حضور معاون برنامه‌ریزی فرماندار، رییس آموزش‌وپرورش، روسای نهادهای دولتی شهرستان تنگستان، مدیر، معلمان و کلیه دانش آموزان مقطع متوسطه اول در آموزشگاه پسرانه نمونه شهید حبشی این شهرستان برگزار شد.
انتهای پیام/ م.ا 3010

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
هفته.سلامت     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   10 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >