سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان:
اولین عامل مرگ‌ومیر در شهرستان تنگستان ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی است

8 ارديبهشت 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: اولین عامل مرگ‌ومیر در شهرستان تنگستان ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی است.

مهندس عادل مقدس در جمع خبرنگاران عنوان داشت: استان بوشهر جزو 4 استان اول در مصرف دخانیات است و در شهرستان تنگستان نیز با این مسئله بهداشتی روبرو هستیم به‌طوری‌که میانگین مصرف روزانه دخانیات در استان 14 نخ به ازای هر نفر است و این‌یکی از عوامل اصلی ایجاد بیماری‌های قلبی و عروقی در شهرستان تنگستان است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: در سال گذشته بیشترین درصد مرگ‌ومیر در شهرستان تنگستان به علت بیماری‌های قلبی و عروقی بوده است، لذا مراقبین سلامت با شناسایی بیماران دارای دیابت، فشارخون، اختلاط چربی خون، چاقی و سایر بیماری‌های غیر واگیر در جهت جلوگیری از بروز مرگ‌ومیر به علت بیماری‌های قلبی و عروقی اقدام نمودند.
وی با اشاره به کاهش میزان مرگ‌ومیر در کودکان زیر 5 سال شهرستان در سال 95 نسبت به سال 96 گفت: با مراقبت‌های بهداشتی و درمانی مستمر توانستیم میزان مرگ‌ومیر کودکان کمتر از یک ماه را از 4/9 به 7 در هزار و میزان مرگ کودکان زیر یک سال را از 1/15 به 9/8 در هزار و میزان مرگ کودکان زیر 5 سال به تولد زنده را از 6/17 به 8/10 در هزار کاهش دهیم.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان اظهار داشت: در راستای ایجاد عدالت در سلامت در بخش بهداشت دهان و دندان و خدمات دندانپزشکی در سال 96، کلینیک سیار دندانپزشکی در سطح شهرستان شروع به کار نمود و با فعالیت مستمر پرسنل بهداشتی کلیه شاخص‌ها در این بخش ارتقاء یافت.
انتهای پیام/ م.ا 3010

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
خبرنگاران     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان    

تاریخ بروز رسانی:   8 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >