جشنواره غذای سالم در شهر دالکی دشتستان برگزار شد/ گزارش تصویری

8 ارديبهشت 1397
به مناسبت هفته سلامت و باهمت مرکز خدمات جامع سلامت و شهرداری شهر دالکی، جشنواره غذای سالم در سالن ورزشی این شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در این جشنواره اظهار داشت: منظور از تغذیه سالم، تلاش برای پیروی از یک رژیم غذایی حاوی مواد مغذی می‌باشد.
مهندس ماریا خویش دوست بیان داشت: رژیم‌های غذایی که سبب اضافه‌وزن، چاقی یا دیابت می‌شوند مشکلات مختلفی را برای سلامتی افراد ایجاد می‌کنند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: متأسفانه رژیم غذایی ناسالم، باعث بروز بیماری‌هایی مثل دیابت می‌شود که این بیماری مشکلات زیادی برای افراد به وجود می‌آورد که می‌توان به مشکلات کلیوی، دیالیز و کم بینایی چشم و غیره اشاره کرد.
وی افزود: تغذیه سالم برای پیشگیری و جلوگیری از بیمارها بسیار مهم است و تا آنجا که ممکن است باید از غذاهای ناسالم و کنسروی پرهیز کرد.
امام‌جمعه دالکی نیز در این مراسم اظهار داشت: آیات و روایات زیادی در مورد تغذیه سالم بیان‌شده است که در آن‌ها درباره تغذیه سالم و پرهیز از پرخوری مطالبی بیان‌شده است.
حجت‌الاسلام سید عبدالهادی طالبی افزود: افراط‌وتفریط در هیچ موضوعی مناسب نیست و باید از نعمت‌های خداوند به‌اندازه نیاز استفاده کرد.
گفتنی است در این جشنواره، تعدادی از دانش آموزان مدرسه ابتدایی پسرانه و دخترانه، داوطلبین سلامت، کارکنان مرکز خدمات جامع سلامت دالکی شرکت کرده بودند که با نظر کارشناسان تغذیه به نفرات برتر جشنواره هدایایی اهدا شد.

انتهای پیام/ س.غ- 3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
جشنواره.غذا     هفته.سلامت     امام.جمعه     حجت‌الاسلام     سیدعبدالهادی.طالبی     مهندس.ماریا.خویش‌دوشت    
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دالکی    

تاریخ بروز رسانی:   8 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >