فرماندار دشتستان در همایش پیاده‌روی هفته سلامت؛
یکی از چالش‌های بزرگ در حوزه سلامت، عدم تحرک و روی آوردن به زندگی ماشینی است

10 ارديبهشت 1397
فرماندار شهرستان دشتستان در همایش پیاده‌روی هفته سلامت گفت: یکی از چالش‌های بزرگ ایران و حتی جهان در حوزه سلامت، عدم تحرک و روی آوردن به زندگی ماشینی است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان؛ دکتر ارسلان زارع در این همایش اظهار داشت: همان‌گونه که نیاز است برای بهداشت روح و روان خود کوشش کنیم باید برای سلامت جسمانی خود نیز تلاش و برنامه‌ریزی داشته باشیم.
وی افزود: ارتقای شاخص‌های سلامت رابطه مستقیمی با تغذیه سالم، رعایت مسائل بهداشتی و تحرک دارد و آحاد جامعه باید برای سالم ماندن این معیارها را رعایت کنند.
فرماندار شهرستان دشتستان تصریح کرد: امروزه، عدم تحرک و روی آوردن به زندگی ماشینی، به یکی از چالش‌های بزرگ کشور و حتی جامعه جهانی در حوزه سلامت تبدیل‌شده است و این امر بسیار خطرناک و زمینه بروز بیماری‌های مختلف را فراهم می‌کند.
رییس شورای سلامت شهرستان دشتستان ابراز داشت: باید  برنامه‌های خانواده محور مثل پیاده‌روی خانوادگی و نظیر آن در جامعه نهادینه شود و مردم به‌صورت خودجوش و برای سلامتی خود به پیاده‌روی و تحرک بدنی روی‌آورند.
فرماندار دشتستان با اشاره به اقدامات انجام‌شده در حوزه سلامت شهرستان اظهار داشت: با اجرای طرح تحول سلامت، امید به زندگی در جامعه افزایش‌یافته و همچنین ازنظر امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری نیز پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم.
دکتر زارع افزود: احداث بیمارستان 17 شهریور، احداث پلی کلینیک تخصصی پزشکان برازجان، احداث پلی کلینیک تأمین اجتماعی و افزایش تخت‌های بیمارستانی، احداث و بهسازی خانه‌های بهداشت روستاها و شهرها ازجمله اقداماتی بوده که برخی به بهره‌برداری رسیده و برخی در مراحل اجراست و امید داریم با بهره‌برداری از این پروژه‌ها شاهد افزایش خدمت‌رسانی به مردم در حوزه سلامت باشیم.
همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی به مناسبت هفته سلامت و با شعار پوشش همگانی سلامت، برای همه، در همه‌جا در شهر برازجان برگزار شد.
انتهای پیام/ س.غ- 3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
همایش     پیاده‌روی     فرماندار     دکتر.ارسلان.زارع     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   10 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >