همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی به مناسبت هفته سلامت در شهرستان کنگان برگزار شد

10 ارديبهشت 1397
همایش پیاده‌روی به مناسبت هفته سلامت در شهرستان کنگان با شعار پوشش همگانی سلامت؛ برای همه، در همه‌جا، از انتهای خیابان غدیر تا پارک ناخدا شهر کنگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه و مرکز بهداشت شهرستان کنگان؛ در ششمین روز از هفته سلامت، به همت شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، با همکاری اداره ورزش و جوانان، شورای شهر، شهرداری کنگان و شرکت سیمان ساروج، همایش پیاده‌روی با حضور جمع کثیری از کارکنان شبکه و مرکز بهداشت و درمان شهرستان کنگان، اداره ورزش و جوانان و مسئولین ادارات، معاون سیاسی فرماندار برگزار شد.
سرپرست شبکه و مرکز بهداشت شهرستان کنگان در این مراسم گفت: مهم‌ترین اهداف برگزاری این همایش ترویج فرهنگ ورزش‌های همگانی است.
مهندس خلیل جوکار اظهار داشت: در راستای ارتقای سلامت شهروندان و کارکنان ادارات و سازمان‌ها ورزش به‌عنوان یکی از راه‌های ارتقاء سلامت جسمی، روانی، معنوی و اجتماعی است.
وی تبیین اهمیت سلامتی با محوریت نام‌گذاری شعار در هرسال از سوی سازمان جهانی بهداشت و وزارت متبوع گفت: هیچ دستگاهی قادر نیست به‌تنهایی و بدون پشتوانه و همکاری مردم یک جامعه سالم ایجاد کند، مگر این‌که مردم آن جامعه با متولیان سلامت خود ارتباط دوسویه داشته باشند.
مهندس خلیل جوکار توصیه‌هایی در خصوص پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر مطرح کرد و خواستار فعالیت‌های ورزشی و گروهی در روز و یا حداقل سه بار در هفته جهت جلوگیری از بیماری‌های شایع قلبی عروقی، دیابت، چاقی و سرطان‌ها، بیماری‌های روحی روانی با انجام تفریحات و ورزش شد.
رییس شورای اسلامی شهر کنگان نیز گفت: ورزش کردن برای افزایش توان جسمانی و سلامت روحی افراد ضروری است و برای ایجاد نشاط و شادابی خانواده‌ها باید انجام ورزش‌های همگانی همواره در اولویت باشد.
نادر احمدی بیان داشت: هر کس که به فکر سلامتی است، باید سعی کند روزانه به فعالیت‌های بدنی بپردازد تا دچار بیماری‌های غیر واگیری چون دیابت، فشار خون، اضافه‌وزن و... نشود
در ادامه مردم و مسئولان پس از پیاده‌روی در پارک ناخدا، روبروی گمرک به ورزش صبحگاهی پرداختند.
گفتنی است در پایان پیاده‌روی جوایز ویژه ورزشی دوچرخه، لوازم ورزشی و کارت هدیه که از طرف شبکه بهداشت با همکاری شرکت سیمان ساروج، اداره ورزش و جوانان و شورای اسلامی شهر کنگان تهیه‌شده بود به شرکت‌کنندگان در پیاده‌روی به‌قیدقرعه اهدا شد.


انتهای پیام/ م.س 3070

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelationکلمات کلیدی:
همایش     پیاده.روی     هفته.سلامت     مهندس.خلیل.جوکار     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان    
   

تاریخ بروز رسانی:   10 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >