بیمار خارگی با اورژانس هوایی به بوشهر منتقل شد

16 ارديبهشت 1397
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: مردی 50 ساله توسط آمبولانس هوایی اورژانس از خارک به بوشهر انتقال یافت.

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر؛ دکتر عبدالرحیم دادجو در تشریح این عملیات گفت: ساعت 9:30 صبح شنبه 15 اردیبهشت 97 به تیم عملیاتی امداد هوایی اورژانس 115 اعلام مأموریت شد، به دلیل موقعیت ویژه بیمار و نیازش به خدمات تخصصی قلب و سابقه قبلی او در بیماری‌های قلبی می‌بایستی در کمترین زمان ممکن از بیمارستان خلیج‌فارس خارک به بیمارستان تخصصی قلب اعزام می‌شد.
وی تصریح کرد: بنابراین هماهنگی‌های لازم بدین منظور انجام و آمبولانس هوایی اورژانس به سمت جزیره خارک به پرواز درآمد.
دکتر دادجو بیان کرد: نزدیک به جزیره خارک بالگرد دچار نقص فنی شده و به همین دلیل نزدیک به 2 ساعت در جزیره زمین‌گیر شد تا بالاخره باتجربه کادر پروازی و مسئولین فنی پرواز عیب برطرف و بیمار به بوشهر انتقال یافت.
در هر مأموریت بالگرد 3 تیم عملیاتی اورژانس مداخله می‌کند
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر عنوان داشت: در اکثر مأموریت‌هایی که بالگرد اقدام به انتقال بیمار می‌نماید یک تیم عملیاتی بیمار را از بیمارستان مبدأ تحویل گرفته و تا پای بالگرد همراهی می‌نماید، یک تیم عملیاتی نیز در طول مسیر پرواز همراه بیمار است و در پایان نیز یک تیم عملیاتی بیمار را از بالگرد تحویل گرفته و به بیمارستان مقصد می‌رساند.
دکتر دادجو خاطرنشان کرد: این موارد ازجمله زحماتی است که گاهاً نه به آن پرداخته می‌شود و نه در هیچ مجالی از آن یاد می‌شود.
اعضای کادر درمانی این مأموریت بالگرد مصیب اسدی، سید محمود موسوی، خدا رحم نوید کیا و سید رسول هاشمی، خسرو دولت جاوید و مهدی درویشی بودند.
انتهای پیام/ ز.ی 5000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
اورژانس.هوایی     مرکز.فوریت‌های.پزشکی     دکتر.عبدالرحیم.دادجو        

تاریخ بروز رسانی:   16 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >