جذب بیش ا ز 129 میلیارد ریال کمک‌های خیرین در حوزه سلامت

18 ارديبهشت 1397
مسئول سازمان‌های مردم‌نهاد سلامت و مؤسسات خیریه و خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: سال گذشته بیش از 129 میلیارد ریال کمک‌های خیرین در قالب ساخت ساز و تجهیزات جذب‌شده است.

مهندس ایرج زنده بودی افزود: امروزه ده‌ها فرد خیر و نیکوکار سلامت در سطح استان بوشهر پروژه‌های مختلف و تجهیزات موردنیاز را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار داده‌اند.
وی بابیان اینکه تعداد زیادی از این پروژه‌ها در حال ساخت و تعدادی از آن‌ها مورد بهره‌برداری قرارگرفته‌اند اظهار داشت: کمک‌های خیرین و نیکوکاران سلامت و مؤسسات خیریه از سال گذشته روند صعودی بسیار خوبی داشته است به‌گونه‌ای که در سال گذشته بیش از 129 میلیارد ریال کمک‌های خیرین در قالب ساخت ساز و تجهیزات جذب‌شده است.
مسئول سازمان‌های مردم‌نهاد سلامت و مؤسسات خیریه و خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: خیریه‌های بیمارستانی در حال شکل‌گیری است که می‌تواند کمک مؤثری به وضعیت ارتقای وضعیت بیمارستان و همچنین کمک به بیماران نیازمند باشد.
مهندس ایرج زنده بودی عنوان داشت: یکی از برنامه‌های در دست اقدام معاونت اجتماعی به‌ویژه سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین سلامت دانشگاه تشویق و ترغیب خیرین و نیکوکاران استان بوشهر و سایر استان‌های کشور است تا با تأسیس و کمک به زیرساخت‌هایی که باعث ارتقای شاخص‌های سلامت می‌گردد به حوزه سلامت استان کمک شود.
گفتنی است دستگاه همودیالیز اهدایی توسط خیر در بیمارستان امام حسین (ع) اهرم با حضور بخشدار مرکزی تنگستان، جمعی از اعضای شورای اداری شهرستان افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
هزینه این دستگاه 600 میلیون ریال است و با راه‌اندازی این دستگاه ۱۸ بیمار روزانه تحت درمان قرار می‌گیرند‬‬.
تعداد دستگاه‌های همودیالیز در بیمارستان اهرم تا قبل از این ۶ عدد بود.
این خیر که اهل تنگستان می‌باشد، برای به میان آمدن نام خود مخالفت کرده است.
همچنین از طرف یک خیر دیگر، سه عدد تخت برای بخش دیالیز خریداری و اهدا شد.
گفتنی است همچنین دستگاه پرتابل رادیولوژی به مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال توسط دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خریداری و به بیمارستان امام حسین (ع) اهرم تحویل داده شد.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مهندس.ایرج.زنده‌بودی     شهرستان.تنگستان     خیرین.سلامت        

تاریخ بروز رسانی:   18 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >