پرسنل شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه مورد غربالگری قرار گرفتند

25 ارديبهشت 1397
به گزارش روابط عمومي شبكه بهداشت و درمان شهرستان عسلويه، پرسنل شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه مورد غربالگری قرار گرفتند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه در حاشیه این برنامه گفت: در این برنامه پرسنل ٣٠ سال به بالاي شبكه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه آزمايش FBS و كلسترول خون برای آن‌ها صورت گرفت.
جاسم زارعی افزود: بالا بودن چربی و قند خون یکی از عوامل پرخطر شناسایی‌شده در بروز سکته‌ها و بیماری‌های قلبی عروقی و گرفتگی عروق می‌باشد.
وی تصریح کرد: به همين منظور در راستاي اجراي خدمات رايگان طرح تحول سلامت و همچنين مراقبت‌های تمامي گروه‌های سني و ثبت نتایج در پرونده الكترونيك سلامت، آزمایش‌های FBS و کلسترول خون به‌صورت رايگان ويژه گروه سني میان‌سالان جهت غربالگری و شناسايي عوامل خطر اين بیماری‌ها در مراكز خدمات جامع سلامت عسلويه، چاه مبارك و نخل تقي انجام می‌گیرد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه ضمن تأکید بر انجام مراقبت‌های دوره‌ای میان‌سالان اظهار داشت: انجام اين آزمایش‌ها براي افراد ٣٠ سال به بالا امري ضروري است و لازم است تمامي افراد ٣٠ سال به بالا بعد از دريافت مراقبت‌های دوره‌ای در پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت، جهت تشخيص به‌موقع عوامل خطر اقدام به انجام این آزمایش‌ها نموده و پس از جواب دهی، نتایج آزمایش را جهت ثبت نتایج، توصیه‌های درمانی و در صورت نیاز تجویز دارو به پزشک آن مرکز ارائه نمایند.
زارعي بیان کرد: افراد همچنین جهت ادامه مراقبت‌ها و اخذ مشاوره‌های لازم نزد مراقبین سلامت و بهورزان مراکز، پایگاه‌ها و خانه‌های بهداشت مربوطه حضور یابند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه خاطرنشان کرد: مراقبت ويژه تمامي گروه‌های سني و آزمایش‌های FBS و کلسترول خون ويژه افراد ٣٠ سال به بالا به‌صورت رايگان در مراکز خدمات جامع سلامت انجام می‌گیرد.

انتهای پیام/ع.م- 3090
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
غربالگری     مهندس.جاسم.زارعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه        

تاریخ بروز رسانی:   25 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >