سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
تعامل دستگاه‌های اجرایی و مشارکت مردم برای تحقق جامعه سالم ضروری است

26 ارديبهشت 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: تعامل دستگاه‌های اجرایی و مشارکت مردم برای تحقق جامعه سالم ضروری است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، مهندس ماریا خویش دوست در اولین مجمع سلامت شهرستان دشتستان عنوان داشت: اجتماعی شدن سلامت یعنی اقدام بین بخشی و مشارکت مردم و این دو اصل برای تحقق جامعه سالم ضروری است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار داشت: اقدامات ارزشمند زیادی در سالیان گذشته در حوزه بهداشت و درمان انجام‌شده، اما این کافی نیست و باید در نسل‌های مختلف و بر اساس مقتضیات زمان، در این حوزه، تلاش کنیم.
مهندس خویش دوست افزود: امروزه با روی آوردن مردم به زندگی ماشینی و کم‌تحرکی، شاهد بروز بیماری‌های مختلفی ناشی از چاقی و غیره هستیم و باید طوری برنامه‌ریزی کنیم که مردم فرهنگ خودمراقبتی را پذیرفته و اجرایی کنند.
وی بابیان اینکه  فشارخون، دیابت، چربی خون، سکته‌های مغزی و قلبی و افزایش وزن و چاقی از شایع‌ترین مشکل مردم در کشور و شهرستان دشتستان است ابراز داشت: برای حل این مشکلات و تحقق جامعه سالم، دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مردمی باید برنامه داشته باشند و تعامل دستگاه‌های اجرایی و مشارکت مردم در حوزه سلامت، برای تحقق جامعه سالم ضروری است.
مهندس خویش دوست تصریح کرد: باید عوامل خطر مرگ‌های زودرس در کشور مانند فشارخون، چربی و قند خون، اضافه‌وزن، چاقی، کم‌تحرکی، مصرف بالای نمک، شکر و روغن، سیگار، مواد مخدر و الکل را کاهش دهیم و این مهم نیازمند اقدامات بین بخشی و مشارکت مردم و به عبارتی اجتماعی شدن سلامت است.
وی خاطرنشان کرد: سند جامع سلامت شهرستان دشتستان آماده‌شده و تلاش می‌کنیم بر اساس اولویت‌های تعیین‌شده اقدامات لازم را در زمینه تحقق جامعه سالم در شهرستان انجام دهیم و برای این کار به همکاری نهادهای مختلف دولتی و سازمان‌های مردم‌نهاد شهرستان نیازمندیم.
مهندس ماریا خویش دوست گفت: سمن‌های سلامت دشتستان با اعضای سفیران سلامت ثبت قانونی خواهد شد و تجمع سمن‌ها در قالب کانون سلامت دشتستان در جهت ارتقاء سلامت مردم فعالیت خواهند کرد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان ضمن تشکر از حمایت‌های فرماندار و ریاست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، به همکاری مطلوب برخی نهادهای شهرستان با شبکه بهداشت و درمان اشاره کرد و اظهار داشت: خوشبختانه در شهرستان دشتستان همکاری بین بخشی خوب بوده ولی چند اداره و نهاد همکاری بیشتری با ما داشته‌اند که از آن‌ها تشکر می‌کنم.
وی همچنین از دکتر دارابی قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به خاطر زحمات و تلاش‌های وی در تدوین سند جامع سلامت شهرستان در زمان مسئولیتش در شبکه بهداشت و درمان دشتستان قدردانی کرد.

انتهای پیام/ س.غ/3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مجمع.سلامت     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   26 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >