سربازان و پرسنل اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی شهرستان دشتستان، با مهارت‌های کمک‌های اولیه آشنا شدند

31 ارديبهشت 1397
به‌منظور گسترش امر آموزش و بالا بردن مهارت‌های سربازان و پرسنل اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی شهرستان دشتستان، در برخورد و مواجهه با حوادث و سوانح احتمالي، يك دوره كلاس آموزش کمک‌های اوليه (امداد و نجات) توسط مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، مسئول مرکز مدیرت حوادث و فوریت‌های پزشکی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: با هماهنگی به‌عمل‌آمده با اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی شهرستان دشتستان 40 نفر از سربازان و پرسنل، در دوره اول این آموزش‌ها با مفاهیم کمک‌های اولیه و طریقه به‌کارگیری 18 نوع از اقدامات اولیه در مواقع روبرو شدن با حوادث آشنا شده و نحوه به‌کارگیری و اصولی آن‌ها را به‌صورت عملی فراگرفتند.
سید اکبر هاشمی افزود: در این دوره آموزشی که با شرکت بیش از 60 درصد سربازان وظیفه برگزار شد، نحوه امداد و نجات و نیز نحوه ارائه کمک‌های اولیه به مصدوم آموزش داده شد و سربازان وظیفه با نحوه ارائه خدمات در شرایط سخت و همچنین نجات مصدوم آشنا شدند.
وی تصریح کرد: سربازان وظیفه می‌توانند سرمایه عظیمی در مواقع بحران‌ها و حوادث باشند، ضمن اینکه با آموزش‌هایی که دیده‌اند پس از پایان سربازی و در دوران دیگر نیز می‌توانند در صورت بروز حادثه یا بحران اقدام به امدادرسانی به شهروندان کنند.

انتها پیام/ س.غ/3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
فوریت‌های.پزشکی     سیداکبر.هاشمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   31 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >