احیا موفق جوان 29 ساله بوشهری توسط تیم عملیاتی اورژانس 115

2 خرداد 1397
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر، عصر پنجمین روز ماه مبارک رمضان با حال و هوایی خاص برای تیم عملیاتی اورژانس 115 مستقر در پایگاه بهمنی شهر بوشهر همراه بود.

در ساعت 13:53 آنان به مأموریتی اعزام شدند که طبق گفته خود بیمار حالش خوب نبوده و به دلیل تنهاییش در خانه و احتمال بیهوشی از اورژانس 115 کمک خواسته بود.
 همکاران تیم عملیاتی اورژانس 115 سعی کردند در اسرع وقت خود را به آدرس برسانند، درب منزل بیمار نیمه‌باز بود و وقتی آنان به داخل خانه رفتند جوانی را دیدند که به دلیل سوءمصرف مواد با مرگ دست‌وپنجه نرم می‌کرد.
دهان کف‌آلود او حاکی از این بود که راه هواییش با ترشحات بسته‌شده و احتمال خفگی او زیاد است.
بررسی‌های اولیه توسط تیم عملیاتی اورژانس 115 انجام و در اولین اقدام سعی شد راه هوایی او را پاک‌سازی و تنفسش را برقرار نمایند. پس از اطمینان از وضعت تنفس بیمار ،دیگر اقدامات درمانی را در کمترین زمان ممکن انجام داده و ضمن هماهنگی با ستاد هدایت و اطلاع‌رسانی اورژانس وخامت حال بیمار به اطلاع بیمارستان مقصد رسانده شد و از آنان درخواست کردند تا امکانات اولیه را جهت پذیرش او انجام دهند.
تیم عملیاتی اورژانس 115 بیمار را در حالی به کادر درمان بیمارستان سلمان فارسی تحویل دادند که زنده بود و به مراقبت‌های ویژه پزشکی نیاز داشت.
طی پیگیری‌های به‌عمل‌آمده از سوی کارشناسان ستاد هدایت و اطلاع‌رسانی اورژانس بوشهر مشخص شد حال عمومی بیمار بد نیست، از نظر وضعیت هوشیاری و علائم حیاتی وضعیت بدی ندارد و امید است در روزهای آینده روند بهبود را طی کند.
روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر اظهار داشت: اعضای تیم عملیاتی اورژانس 115 آقایان آرمان بیگدلی و هادی علیمی بودند که در ماه مبارک رمضان 97 اولین احیا موفق را به ثبت رساندند.
زهرا یوسفی خاطرنشان کرد: تیم‌های عملیاتی اورژانس 115 آموزش‌های لازم در جهت انجام احیا را دیده‌اند و تابه‌حال توانسته‌اند جان تعداد زیادی را از مرگ نجات دهند.
انتهای پیام/ ز.ی 5000


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
احیا     مرکز..فوریت‌های.پزشکی     زهرا.یوسفی‌نیا     اورژانس115    

تاریخ بروز رسانی:   2 خرداد 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >