جهت پیشگیری از نیش پشه ناقل بیماری مالاریا؛
توزیع رایگان پشه‌بند بین افاغنه چادرنشین در حاشیه شهر و روستاهای شهرستان عسلویه

2 خرداد 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: جهت پیشگیری از نیش پشه ناقل بیماری مالاریا پشه‌بند رایگان در بین افاغنه چادرنشین در شهرستان عسلویه توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه؛ جاسم زارعی عنوان داشت: بیماری مالاریا یک بیماری است که عامل آن انگلی از گونه پلاسمودیوم بوده و توسط نیش پشه‌های آلوده منتقل می‌شود و حملات مکرر تب و لرز را در فرد بیمار ایجاد می‌کند.
زارعی بیان کرد: در شهرستان عسلویه با توجه به شرایط خاص آب و هوایی منطقه و همچنین ورود موارد زیاد افاغنه و پاکستانی جزء شهرستان‌هایی می‌باشد که هرساله شاهد بروز موارد مالاریا بوده که همگی این موارد از نوع وارده و بیشتر موارد درگیر افاغنه‌هایی که برای کار به شهرستان مهاجرت می‌نمایند می‌باشد.
 وی افزود: در حاشیه شهر و روستاهای شهرستان افرادی با ملیت افاغنه و پاکستانی وجود دارد که با توجه به وضعیت اقتصادی آن‌ها در چادر زندگی کرده و فاقد وسایل خنک‌کننده می‌باشند و به همین منظور با توجه به اینکه در معرض گزش پشه ناقل مالاریا می‌باشند، جهت جلوگیری از نیش پشه ناقل مالاریا اقدام به توزیع رایگان پشه‌بند همراه با آموزش‌های نحوه استفاده از آن شد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه خاطرنشان کرد: علاوه بر توزیع پشه‌بند در شهرستان، لارو کشی آب‌های راکد، سم‌پاشی ابقایی منازل در دو نوبت در سال جهت پیشگیری از انتقال مالاریا انجام می‌شود.

انتهای پیام/ع.م- 3090
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
مالاریا     جاسم.زراعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه    

تاریخ بروز رسانی:   2 خرداد 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >