جوان تنگ ارمی با تلاش تیم سلامت مرکز خدمات جامع سلامت از مرگ نجات یافت

2 خرداد 1397
تیم سلامت مرکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم، با انجام یک CPR، موفق به نجات جان یکی از شهروندان این شهر شدند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از نجات جان یک شهروند میان‌سال در مرکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم  خبر داد.
مهندس ماریا خویش دوست   در تشریح این عملیات گفت:  بیمار مرد  38 ساله‌ای  بود که به دنبال مشکلات قلبی و تنفسی و کاهش  سطح هوشیاری، توسط خانواده خود  به مرکز جامع سلامت تنگ ارم  مراجعه کرده بود.
 سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم نیز گفت:  پس  از معاینات کلینیکی، تیم سلامت این مرکز بلافاصله عملیات احیای قلبی ریوی را برای این بیمار  به مدت ۲۰ دقیقه انجام داد  که  منجر به بازگشت نبض و تنفس بیمار شد و همچنین سطح هوشیاری بیمار نیز تا حدود زیادی به حالت نرمال رسید.
یعقوب ارمی افزود: این بیمار سابقه عمل جراحی باز دریچه قلب را داشته و در صورت دیر رسیدن یا مجهز نبودن مرکز به  دستگاه مانیتورینگ قلبی احتمال خطر مرگ برای این بیمار بیشتر بود که خوشبختانه از سال 94 با طرح تحول نظام سلامت مرکز خدمات جامع سلامت مجهز به دستگاه مانیتورینگ قلبی شده است و خدمات خوبی در این چند سال به مردم شریف بخش ارم ارائه‌شده است.
سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم اظهار داشت: پس از عملیات احیاء و ثابت شدن وضعیت بیمار و  با هماهنگی اتاق فرمان مرکز فوریت‌های پزشکی دشتستان، بیمار جهت ادامه درمان و مراقبت بیشتر به بیمارستان شهید گنجی برازجان اعزام شد.
گفتنی است، عملیات احیا به با همکاری تیم عملیاتی احیا ء و به  سرپرستی دکتر علی‌رضا صفری  بهیاران آقای مهران شعبانی فرد و خانم سهیلا قبادی و همچنین راننده آمبولانس مرکز  میثم حیدری   انجام‌گرفته است.

انتها پیام/ س.غ/3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
احیا     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     یعقوب.ارمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   2 خرداد 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >