75 درصد از بیماران مبتلا به التور نشانه‌ای از بیماری خود ندارند

29 خرداد 1397
معاون فنی مرکز بهداشت گفت: 75درصد از بیماران مبتلا به التور هیچ نشانه‌ای از بیماری خود ندارند و عفونت آن‌ها بدون علامت است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر: معاون فنی مرکز بهداشت بحران کمبود آب را جدی خواند و عنوان داشت بحران کمبود آب در تمام دنیا به‌ویژه کشور و استان ما جدی است و کلیه هم استانی‌های عزیز می‌بایست در مصرف آب صرفه‌جویی جدی به عمل‌آورند.
مهندس حمید حبیبی نیا نقش ادارات و سازمان‌های مختلف در کنترل، پیشگیری و درمان بیماری التور را حائز اهمیت خواند و افزود: هرساله با شروع فصل گرما و آماده شدن محیط برای رشد و انتشار میکروب‌ها با افزایش بیماری‌های منتقله از آب و غذا روبرو می‌شویم که بیماری‌هایی ازجمله وبا و مسمومیت غذایی را در پی خواهد داشت.
حبیبی کنترل بیماری التور را اولویت اول در میان بیماری‌های واگیر دانست و گفت: اهمیت بیماری التور در این است که افرادی که دچار عفونت یا ویپریوکلرای التور می‌شوند تقریباً 75 درصد آن‌ها بی علامت هستند و هیچ نشانه‌ای از بیماری ندارند.
وی بیان داشت: 20 درصد از افراد مبتلا به التور دچار اسهال می‌شوند که با سایر اسهال‌ها فرقی ندارد و تنها در مقدار اندکی یعنی 5-2 درصد از افراد اسهال آبکی، استفراغ و از دست رفتن شدید آب بدن رخ می‌دهد.
اولین جلسه کمیته التور شهرستان بوشهر باهدف آمادگی ادارات و سازمان‌های مرتبط و انجام تدابیر لازم جهت کنترل بیماری‌های منتقله از آب و غذا به‌ویژه التور در سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان بوشهر برگزار شد.
انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
التور     معاون.فنی     مهندس.حمید.حبیبی     نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   29 خرداد 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >