به همت اورژانس 115 استان؛
فردی که در کوه‌های جم گرفتارشده بود، نجات یافت

9 تير 1397
مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر با همکاری اورژانس هوایی 115 شیراز در عملیاتی مشترک جان فرد گم‌شده در کوه‌های جم را نجات دادند.

به گزارش مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر، مسئول اورژانس هوایی استان بوشهر در این خصوص گفت: ساعت 11:30 فردی با مرکز پیام (عبدالحسین افشاری، اپراتور) شهرستان جم تماس گرفته و درخواست کمک می‌نماید، طبق صحبت‌های او آنان دو نفر بوده‌اند که در کوه‌های اطراف منطقه جم راه خود را گم‌کرده و دچار گرمازدگی شده بودند.
علیرضا پورشمس افزود: هماهنگی اولیه با مسئول شهرستان و هلال‌احمر صورت می‌گیرد، تیم کوهستان هلال‌احمر در اسرع وقت اعزام می‌شود و طبق شواهد و صحبت‌های فرد تماس‌گیرنده موفق می‌شوند وی را در مسیر کوهستانی و صعب‌العبور امامزاده ابوالقاسم (ع) در نزدیکی روستای اروانه پیدا کنند.
 معاون عملیاتی اورژانس 115 استان بوشهر اظهار داشت: بر اساس موقعیت منطقه و برآورد اعضای تیم امداد و نجات هلال‌احمر برای انتقال مصدوم به پایین کوه حتماً نیاز به بالگرد بوده است.
علیرضا پورشمس افزود: با توجه به فاصله زیاد منطقه و محدود بودن برد پرواز بالگرد اورژانس بوشهر، با EOC دانشگاه هماهنگی لازم انجام شد و سپس با مسئولین اورژانس هوایی فارس و شهرستان لار رایزنی انجام و در نهایت با توجه به فاصله تا محل احتمالی بالگرد اورژانس 115 از شیراز اعزام شد و توانستند مصدوم را از بالای کوه تا محل استقرار اورژانس 115 انتقال دهند.
وی عنوان داشت: گزارش‌ها حاکی از این است که آنان دو نفر بوده‌اند که برای خرید دام به این منطقه رفته و به دلیل ناآشنایی با محل گم می‌شوند.
مسئول اورژانس هوایی استان بوشهر اظهار داشت: یکی از آن‌ها در اثر گرمازدگی حالش وخیم و فوت می‌شود، نفر دوم با تلاش بسیار با 115 تماس گرفته و درخواست کمک می‌نماید؛ مصدوم توسط تیم عملیاتی اورژانس 115 (سیروس اسدی به رئیسی، ابراهیم شمس‌الدینی) به بیمارستان توحید جم انتقال و تحت درمان قرارگرفته است.
پورشمس در پایان از همکاری مسئولین اورژانس هوایی استان فارس، دکتر مرادیان مسئول اورژانس شیراز و دکتر رستگار معاون اجرایی اورژانس شیراز و نیز کادر درمانی و پروازی بالگرد تقدیر و تشکر کرد.
انتهای پیام/ ز.ی 5000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
فوریت‌های.پزشکی     علیرضا.پورشمس        

تاریخ بروز رسانی:   9 تير 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >