با توجه به فصل گرما؛
طرح تشدید بازرسی بهداشت از صنوف بستنی و آبمیوه فروشی در شهرستان بوشهر در حال اجراست

11 تير 1397
کارشناس مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: در راستای نظارت و پایش صنوف حساس مواد غذایی در فصل گرما، طرح تشدید بازرسی بهداشت از صنوف بستنی و آبمیوه فروشی در شهرستان بوشهر در حال اجراست.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ مهندس ندا عالی حسینی اظهار داشت: با توجه به فرارسیدن فصل گرما و استفاده بیشتر مردم از بستنی و آبمیوه، همچنین به دلیل شیوع بیماری‌های واگیردار و مسمومیت‌های غذایی، لازم است در صنوف عرضه‌کننده محصولات لبنی از جمله بستنی‌فروشی‌ها نظارت‌های بهداشتی بیشتری صورت گیرد تا سلامتی عموم مردم تأمین شود.
 وی تصریح کرد: به همین دلیل بازرســـی‌های کارشناسان بهداشتی از مراکز تولید و عرضه مواد غذایی بخصوص بستنی و آبمیوه فروشی‌ها در فصل گرم سال تشدید شده به‌نحوی‌که در برخی از این اماکن بازرسی‌ها چند مرتبه در ماه انجام می‌گیرد.
کارشناس مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: در این راستا خریدوفروش هرگونه آبمیوه یا بستنی فاقد مشخصات بهداشتی ممنوع بوده و بازرسین بهداشت محیط و حرفه‌ای به‌منظور اطمینان از سالم بودن این محصولات، از کلیه بستنی‌فروشی‌های واقع در سطح شهر بوشهر نمونه‌برداری میکروبی و شیمیایی به عمل می‌آورند که در صورت تخلف و رعایت نکردن نکات بهداشتی متخلف به مراجع قضایی ارجاع داده می‌شود.
مهندس ندا عالی حسینی خاطرنشان کرد: همشهریان محترم بوشهری می‌توانند از وضعیت سالم بودن بستنی و آبمیوه فروشی‌ها در سطح شهرستان مطمئن بوده و با خیال راحت از این صنوف خرید نمایند.
انتهای پیام/ ا.س- ۳۰۰۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
طرح.تشدید     مهندس.ندا.عالی‌حسینی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   11 تير 1397

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >