فرماندار دیّر:
پیشگیری و خود مراقبتی زیربنای اصلی سلامت است

12 تير 1397
فرماندار دیر گفت: پیشگیری و خود مراقبتی زیربنای اصلی سلامت است که این وظیفه همگانی است.

حمزه اعتماد در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دیر اظهار کرد: سلامت یکی از مقوله‌های مهم و موردتوجه است که با تعامل و همکاری مردم و مسئولین ارتقا می‌یابد.
وی بابیان اینکه سلامت و امنیت دو مقوله ناشناخته است، گفت: مردم زمانی به اهمیت سلامت و امنیت پی می‌برند که خدشه‌ای به آن وارد شود و وظیفه همه است که در راستای پیشگیری و خود مراقبتی گام برداریم.
حمزه اعتماد افزود: ازآنجاکه اولین رکن جامعه سلامت جسم و روح جامعه است و تضمین سلامت روح و جسم افراد جامعه وظیفه همگانی است.
فرماندار دیّر گفت: تأمین سلامت به عهده وزارت بهداشت به‌تنهایی نیست و سایر سازمان‌ها و نهادها نیز باید در توسعه و تأمین سلامت جامعه حضوری فعال داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی در حوزه سلامت انجام‌شده و طرح تحول سلامت در بحث کاهش پرداختی از جیب، ارتقا هتلینگ، رایگان شدن هزینه زایمان طبیعی و نوسازی و بهسازی مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت دستاوردهای خوبی به همراه داشته که موجبات رضایتمندی مردم را فراهم کرده است.
اعتماد اضافه کرد: یکی از برکات طرح تحول سلامت افتتاح و بهره‌برداری از بیمارستان ۵۶ تختخوابی دیر بود که پس از سال‌ها انتظار در این شهرستان اتفاق افتاد.
فرماندار دیّر بیان کرد: بازسازی ۷ خانه بهداشت و پایگاه سلامت و یک مرکز خدمات جامع سلامت، احداث یک مرکز خدمات دهان و دندان و ساخت ۴ پایگاه فوریت‌های پزشکی در شهرستان دیر در راستای اجرای طرح تحول سلامت در این شهرستان صورت گرفت.
انتهای پیام/ ح.ن 3050
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     شورای.سلامت     حمزه.اعتماد     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   12 تير 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >