معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
بیشترین موارد حیوان گزیدگی در بخش ارم اتفاق افتاده است

26 تير 1397
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: در سال گذشته 375 مورد حیوان گزیدگی در سطح شهرستان دشتستان اتفاق افتاده که بیشترین موارد در منطقه بخش ارم از توابع شهرستان دشتستان رخ‌داده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، محمدحسین دریسی عنوان داشت: هاری یکی از بیماری‌های مشترک انسان و حیوان می‌باشد که صد درصد کشنده است و از طریق گزش حیوانات اهلی و وحشی خصوصاً سگ، گربه، روباه، گرگ و شغال بروز می‌کند.
وی افزود: بیماری هاری، یک بیماری ویروسی است که موجب التهاب مغز می‌شود و در تمام حیوانات خونگرم، ازجمله انسان می‌تواند ایجاد بیماری کند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: ویروس این بیماری از بزاق حیوان مبتلابه هاری از محل گازگرفتگی وارد بدن می‌شود و در ماهیچه‌ها به سمت اعصاب انتهایی می‌رود و تکثیر پیدا می‌کند.
محمدحسین دریسی عنوان داشت: بهترین راه پیشگیری از هاری رعایت مسایلی ازجمله دوری کودکان از حیوانات نظیر سگ و گربه و اذیت نکردن آن‌ها، آموزش رفتار صحیح با حیوانات، واکسینه کردن حیوانات دست‌آموز، جمع‌آوری صحیح زباله و جلوگیری از تجمع سگ‌های ولگرد می‌باشد.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: اگر با حیواناتی که مشکوک به این بیماری کشنده مواجه شدید، حتماً از آن‌ها دوری‌کنید و به شبکه دامپزشکی محل خود اطلاع دهید تا نسبت به جمع‌آوری آن‌ها اقدام کنند.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: به‌منظور کنترل و پیشگیری توصیه می‌شود، هرگونه حیوان گزیدگی را به واحد هاری، مستقر در ستاد شبکه بهداشت و درمان دشتستان ارجاع دهید، این واحد در تمامی ساعات شبانه‌روز، آماده ارایه خدمت به هرگونه حیوان گزیدگی می‌باشد.                       
انتهای پیام/ س.غ/3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
هاری     معاون.بهداشتی     محمدحسین.دریسی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   26 تير 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >