طرح سنجش سلامت جسمانی و روانی نوآموزان در شهرستان دشتستان آغاز شد

26 تير 1397
طرح ملی سنجش و معاینات دانش آموزان هم‌زمان با سراسر کشور در ۶ پایگاه ثابت و موقت در شهرستان دشتستان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: در این طرح نوآموزان بدو ورود به دبستان از لحاظ وضعیت سلامت جسمانی و روانی مورد ارزیابی و معاینات اولیه و پزشکی قرار می‌گیرند.
محمدحسین دریسی افزود: در شهرستان دشتستان ۶ پایگاه ثابت و موقت مشغول به فعالیت هستند که نوآموزان بدو ورود به دبستان جهت سنجش و معاینات مختلف به این پایگاه‌ها که در مناطق مختلف شهرستان مستقر هستند مراجعه و تأییدیه سلامت دریافت می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: تمامی نوآموزان درصورتی‌که طبق برنامه‌های طرح تحول نظام سلامت تاکنون خدماتی دریافت نکرده‌اند در مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌ها و خانه‌های بهداشت مراقبت و از نظر واکسیناسیون بررسی می‌شوند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: طبق پیش‌بینی‌های انجام‌شده، در حدود ۴ هزار و ۵۰۰ نوآموز بدو ورود به دبستان در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ برای تحصیل وارد پایه اول ابتدایی می‌شوند.
وی تصریح کرد: در این طرح، شبکه بهداشت و درمان شهرستان تجهیزات و وسایل موردنیاز پایگاه‌های سنجش که شامل (تابلو بینایی، ترازو، وزنه شاهد، قد سنج، دستکش ... و ماسک) را تهیه و توزیع کرده است.
 گفتنی است این طرح از نیمه تیرماه در سطح شهرستان شروع‌شده و تا پایان مردادماه ادامه دارد و پایگاه موقت مستقر در شهر تنگ ارم از اوایل شهریورماه فعالیت خود را در زمینه سنجش و معاینات دانش آموزان بدو ورود به دبستان شروع خواهد کرد.
انتهای پیام/ س.غ/۳۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
سنجش.سلامت     معاون.بهداشتی     محمدحسین.دریسی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   26 تير 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >