اجتماعی شدن سلامت، نیازمند همکاری‌های بین بخشی است

8 امرداد 1397
قائم‌مقام رییس دانشگاه در امور مشارکت‌های اجتماعی گفت: اجتماعی شدن سلامت، نیازمند همکاری‌های بین بخشی است.

دکتر حیدر عزیزنژاد در اولین مجمع سلامت شهرستان جم افزود: حداکثر ۲۵ درصد از عوامل مؤثر بر سلامت، در اختیار وزارت بهداشت و ۷۵ درصد در اختیار مردم و دستگاه‌های اجرایی است.
وی تصریح کرد: سلامت یک حوزه چندجانبه است و عوامل و مؤلفه‌های فراوانی در تأمین آن دخالت دارند که بهداشت و درمان، کلیه دستگاه‌های اجرایی و مردم به‌عنوان سه ضلع مثلث سلامت به شمار می‌روند.
این مقام مسئول اظهار داشت: تأمین سلامت، در ابتدای امر بر عهده خود فرد می‌باشد که می‌تواند با انتخاب سبک مناسب زندگی قدمی بزرگ در تأمین سلامت بردارد.
دکتر عزیزنزاد بابیان اینکه برگزاری مجمع سلامت پیرو تأکید وزارت بهداشت بر اجتماعی شدن سلامت است، اضافه کرد: اجتماعی شدن سلامت با مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی محقق می‌گردد.
قائم‌مقام رییس دانشگاه در امور مشارکت‌های اجتماعی بیان داشت: بر اساس سند جامع سلامت کشور، ایران باید تا سال ۱۴۰۴ در بین ۲۲ کشور حوزه خاورمیانه، در حوزه سلامت در رتبه نخست قرار گیرد که این امر در گرو تلاش هر سه ضلع مثلث سلامت می‌باشد.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم، اولین مجمع سلامت شهرستان جم با حضور مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و مسئولین ارشد شهرستان جم در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.


انتهای پیام/ ا.پ ۳۰۲۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مجمع.سلامت     دکتر.حیدر.عزیزنژاد     شهرستان.جم        

تاریخ بروز رسانی:   8 امرداد 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >