معاون وزیر بهداشت:
زیرساخت‌های درمانی در شهرستان عسلویه توسعه می‌یابد

18 امرداد 1397
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: زیرساخت‌های درمانی در شهرستان عسلویه توسعه می‌یابد.

دکتر قاسم جان بابایی صبح چهارشنبه در بازدید از بیمارستان نبی اکرم (ص) تأمین اجتماعی عسلویه اظهار داشت: در راستای توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی در نقاط مختلف کشور تلاش‌های خوبی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: توسعه سلامت از مهم‌ترین اولویت‌های دولت بوده است و در این راستا شاهد بهبود وضعیت زیرساخت‌ها و گسترش نوع خدمات بهداشتی و درمانی در نقاط مختلف کشور هستیم.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه عسلویه به‌عنوان پایتخت انرژی در اقتصاد کشور نقش بسیار مهمی دارد، اضافه کرد: زیرساخت‌های درمانی در شهرستان عسلویه توسعه می‌یابد.

سید علیرضا سجادی معاون فرماندار عسلویه نیز در این نشست ضمن شرح موانع پیش روی بهداشت و درمان شهرستان و با تأکید بر ضرورت به‌کارگیری نیروهای بومی در شبکه بهداشت و درمان عسلویه، خواستار پیگیری اورژانس ویژه، اورژانس هوائی و احداث بیمارستان در عسلویه شد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه نیز در حاشیه این نشست گفت: طی این بازدید بر لزوم راه‌اندازی سریع بخش دیالیز، استفاده از سازه‌های پیش‌ساخته تأکید شد.

جاسم زارعی اضافه کرد: معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تأکید از بیمارستان‌های غیر تابعه دانشگاه علوم پزشکی خواست باید همگی تعرفه دولتی را که مصوبه مجلس شورای اسلامی است رعایت کنند.

وی بیان کرد: ازجمله موارد مطرح‌شده در این بازدید، کاهش پرداختی از جیب مردم و اجرای تعرفه دولتی برای بیماران فاقد بیمه تأمین اجتماعی در این بیمارستان بود.

زارعی افزود: در خصوص اجرای طرح تحول سلامت در بیمارستان نبی اکرم (ص) هم بحث و تبادل‌نظر شد که در صورت همکاری سازمان تأمین اجتماعی، یک هدیه خوبی برای مردم شهرستان خواهد بود.

در این نشست موضوع کمبود نیروی انسانی و لزوم جذب نیروی انسانی بومی که در صورت استخدام تا ۳۰ سال آینده در منطقه سکونت خواهد داشت و متقاضی انتقال به شهرستان‌های دیگر نباشد موردبحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

در این بازدید رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار عسلویه، معاون درمان و معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، سرپرست حراست و مدیر روابط عمومی و بین الملل دانشگاه، سرپرست  شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه و مسئولین محلی شهرستان عسلویه معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را همراهی می‌کردند.

گفتنی است دکتر قاسم جان بابایی صبح روز چهارشنبه از فرودگاه بین‌المللی خلیج‌فارس عسلویه برای بررسی وضعیت درمان و بازدید از بیمارستان‌های استان بوشهر وارد استان شد.

انتهای پیام/م.غ 1023

 

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید

https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
معاون.درمان     وزارت.بهداشت.درمان.آموزش.پزشکی     زیرساخت.درمانی     شهرستان.عسلویه     توسعه    

تاریخ بروز رسانی:   18 امرداد 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >