معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:
نیرو و تجهیزات بهداشت و درمان در مناطق قابل‌دسترس برای عموم مردم متمرکز می‌شود

18 امرداد 1397
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تجمیع و تمرکز نیروی انسانی و تجهیزات حوزه سلامت در مکان‌های مناسب و قابل‌دسترس برای عموم مردم، سیاست این وزارتخانه است.

دکتر قاسم جان بابایی روز چهارشنبه در نشت هم‌اندیشی حوزه سلامت شهرستان کنگان استان بوشهر افزود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تلاش می‌کند برای سهولت در ارایه خدمات و دسترسی اکثریت مردم، نیروی انسانی و امکانات و تجهیزات درمانی را در مکان‌هایی که امکان خدمات‌دهی بیشتر داشته باشد، مستقر کند.

وی بیان کرد: امکانات و منابع در حوزه درمانی باید در جاهایی که بیشترین کاربرد برای حل مشکلات عموم مردم را داشته باشد، مستقر شود و سرمایه‌گذاری بی‌مورد در جاهایی که فقط مقاصد سیاسی دارد، خیانت است.

دکتر جان بابایی گفت: با توجه به اینکه بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان کنگان قطب درمان جنوب استان بوشهر و محل رجوع بیمارانی از برخی شهرستان‌های استان فارس و هرمزگان است باید منابع برای ارایه خدمات بهتر در این مرکز مستقر شود.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به موقعیت خاص استان بوشهر و شهرستان‌های هم‌جوار صنایع عظیم نفتی و گازی، تقویت اورژانس‌های جاده‌ای و بین‌شهری برای تسریع در انتقال بیماران به مراکز درمانی ضروری است.

دکتر جان بابایی با اشاره به خدمات دولت در حوزه بهداشت و درمان و اجرای طرح تحول نظام سلامت بیان کرد: اجرای طرح تحول نظام سلامت در دولت یازدهم و ادامه آن در دولت دوازدهم نقطه عطفی در تاریخ درمان کشور است که قابل‌مقایسه با گذشته نیست.

معاون وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به گستره پارس جنوبی و نیروگاه اتمی در استان بوشهر گفت: مشکلات حوزه درمان این مناطق از طریق تعامل با وزارتخانه‌های نفت و سازمان تأمین اجتماعی و انرژی اتمی پیگیری می‌شود.

امام‌جمعه کنگان نیز گفت: توسعه کمی و کیفی بیمارستان امام خمینی (ره) به دلیل رجوع بیماران از ده‌ها شهر و روستای استان و استان‌های هم‌جوار ضروری است.

حجت‌الاسلام محمود محمودی افزود: یکی از دغدغه‌ها و مطالبات مردم منطقه حضور پزشکان متخصص و فوق تخصص در بیمارستان این شهر برای ارایه بهتر و بیشتر خدمات درمانی است.

وی تصریح کرد: با توجه به فعالیت درمانگاه کوثر در کنگان، احداث یک ساختمان مستقل و نیز توسعه کمی و کیفی خدمات در این مرکز درمانی ضروری است.

امام‌جمعه کنگان همچنین خواستار احداث ساختمان زایشگاه و پانسیون برای استقرار پزشکان شد و گفت: با توجه به فعالیت گسترده صنعت و حضور بیشترین بیمه‌شده تأمین اجتماعی در این شهرستان، خواستار عقد تفاهم‌نامه میان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان تأمین اجتماعی برای خرید خدمت و ارائه رایگان خدمات درمانی به مردم شهرستان کنگان هستیم.

فرماندار کنگان نیز گفت: به‌رغم اینکه توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان در دولت تدبیر و امید قابل‌مقایسه با گذشته نیست اما درعین‌حال افزایش و رشد خدمات درمانی در این بیمارستان ضروری است.

فتح‌الله نوروزی عنوان داشت: با توجه به‌ضرورت و اهمیت درمانگاه تخصصی در کنگان، خواستار اختصاص بودجه توسط وزارت بهداشت برای احداث ساختمان درمانگاه تخصصی هستیم.

راه‌اندازی پایگاه اورژانس هوایی در منطقه جنوب استان ضروری است

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی شهرستان کنگان و بابیان اینکه مقدمات تملک زمین برای احداث اورژانس هوایی فراهم‌شده بیان کرد: راه‌اندازی پایگاه اورژانس هوایی در این منطقه ضروری است.

نوروزی اظهار داشت: هم‌اکنون ۵۳ بیمار تالاسمی در شهرستان کنگان نیازمند حمایت هستند.

وی خواستار احداث زایشگاه، پانسیون و همراه سرا در بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان شد و گفت: شبانه‌روزی شدن درمانگاه سیراف و توسعه مرکز بهداشت شهر بنک ضروری است.

شهرستان کنگان با بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است و بخشی از طرح‌های توسعه میدان گازی پارس جنوبی، پتروشیمی‌ها و صنایع وابسته به آن در محدوده این شهرستان احداث‌شده است.

گفتنی است دکتر قاسم جان بابایی صبح روز چهارشنبه از فرودگاه بین‌المللی خلیج‌فارس عسلویه برای بررسی وضعیت درمان و بازدید از بیمارستان‌های استان بوشهر وارد استان شد و در نشست هم‌اندیشی حوزه سلامت شهرستان کنگان حضور پیدا کرد.

 

انتهای پیام/

 

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید

https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
معاون.درمان     وزارت.بهداشت.درمان.آموزش.پزشکی     تجهیزات.درمانی     نیرو     قابل.دسترس     عموم.مردم    

تاریخ بروز رسانی:   18 امرداد 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >