معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:
۱۱۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور بازسازی و احداث شد

20 امرداد 1397
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در قالب اجرای طرح تحول نظام سلامت در طول دولت تدبیر و امید ۱۱۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور بازسازی و احداث‌شده است.

دکتر قاسم جان بابایی در حاشیه بازدید از مراکز درمانی استان بوشهر افزود: از این شمار ۲۴ هزار تخت ساخته و ۸۰ هزار تخت بیمارستانی نیز بازسازی‌شده است.
وی بیان کرد: افزون بر این ۴۰ بیمارستان نیز در دست احداث است و اگر تأمین منابع آن‌ها با مشکل روبه‌رو نشود تا پایان سال به‌تدریج این بیمارستان‌ها افتتاح و تخت‌های بیشتری به مجموع تخت‌های بیمارستانی موجود اضافه می‌شود.
دکتر جان بابایی در خصوص اورژانس‌های بیمارستانی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها ۱۸۰ اورژانس بیمارستانی باید در قالب طرح تحول در کشور راه‌اندازی می‌شد که تاکنون بیش از ۱۲۰ اورژانس بیمارستانی راه‌اندازی و مابقی تا پایان سال تأسیس و مردم می‌توانند از خدمات آن‌ها بهره‌مند شوند.
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص فعالیت کلینیک‌های ویژه افزود: ۹۰ درصد مردم از خدمات سرپایی کلینیک ویژه استفاده می‌کنند بر همین اساس در قالب طرح تحول نظام سلامت احداث ۲۴۹ کلینیک ویژه در دستور کار است.
وی یادآور شد: باگذشت بیش از پنج سال از دولت تدبیر و امید تاکنون ۱۴۰ کلینیک مورد بهره‌برداری و مابقی تا اوایل سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: احداث و تقویت مرکز بیماران خاص از اولویت‌های این وزارتخانه است که از مجموع ۹۰ مرکز پیش‌بینی‌شده تا پایان شهریور امسال ۶۵ مرکز جامع بیمارستان خاص به بهره‌برداری و مابقی تا پایان سال افتتاح خواهد شد.
انتهای پیام/م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
بازدید     معاون.وزیر     مراکز.درمانی.استان     دکتر.قاسم.جان‌بابایی        

تاریخ بروز رسانی:   20 امرداد 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >