نشست دانشجویان بوشهر با نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم برگزار شد/ گزارش تصویری

20 امرداد 1397
نشست پرسش و پاسخ دانشجویان با نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش‌های خود برای حل مشکلات استان و به ویژه حوزه انتخابیه گفت: در طول زمان خدمت خود به عنوان نماینده مردم در مجلس ۳۱ نطق و تذکر داشته و نیز در شش برنامه زنده تلویزیونی شرکت کرده‌ام.
حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان درخصوص منطقه آزاد تجاری بوشهر گفت: فلسفه شکل‌گیری مناطق آزاد برای توسعه و پیشرفت استان‌ها بوده و کشورهایی که این تجربه را داشته‌اند نتیجه خوبی کسب کرده‌اند.
وی افزود: دولت در لایحه‌ای که پیرامون مناطق آزاد به مجلس آورد خواستار تصویب تعداد هشت منطقه آزاد در کشور شد که مجلس با مجموع آنها مخالفت کرده و من هم با این تعداد مخالفم که در پیگیری‌های خود با مسئولان خواستار این هستیم که طرح منطقه آزاد بوشهر از مابقی طرح‌ها تفکیک و به تنهایی در صحن مجلس مطرح گردد.
حجت الاسلام خدری بیان داشت: در صورتی که لایحه منطقه آزاد بوشهر از دیگر لایحه‌ها تفکیک نگردد تصویب آن با مشکلاتی روبرو خواهد بود؛ مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرده که بوشهر مستعدترین استان در کشور برای داشتن منطقه آزاد است و این ظرفیت و پتاسیل در استان وجود دارد تا آن طرح تحقق پیدا کند.
وی با بیان اینکه ایجاد منطقه آزاد با تولید داخلی و آن چیزی که مقام معظم رهبری نسبت به آن دغدغه‌مند است همخوانی دارد ابراز داشت: منطقه آزاد سبب اشتغال‌زایی شده همچنین در تلاشیم تا این لایحه به صورت تفکیک شده در مجلس مطرح شود چراکه تصویب آن می‌تواند باعث ارتقای منطقه شود.
همواره یکی از دغدغه‌های من حمایت از جوانان بومی بوده است
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی درباره اقدامات خود در جذب جوانان بومی این استان در شرکت‌های نفتی اظهار داشت: همواره یکی از دغدغه‌های من حمایت از جوانان بومی بوده است و این را بارها در نطق خود در مجلس تذکر داده‌ام.
حجت الاسلام خدری افزود: متاسفانه ظرفیت‌های اشتغال در استان جولانگاه غیر بومی‌ها شده و توسعه نامتوازن یکی از علل این کار بوده است.
وی بیان داشت: نگاه مسئولان سطح اول کشور به استان همواره به گونه‌ای است که بوشهر و عسلویه را در کنار هم میبینند و از ظرفیت‌های دیگر مناطق استان غافل هستند در صورتی که اگر منطقه ویژه اقتصادی پارس و عسلویه را در نظر نگیریم استان بوشهر به لحاظ بیکاری بالاترین آمار را در کشور خواهد داشت.
حجت الاسلام خدری یادآور شد: متاسفانه آمار اشتغال در عسلویه است که ما را به حد اعتدال رسانده است، من در جلسات مختلف تاکید کرده‌ام که استان بوشهر تنها با منطقه ویژه دیده نشود.
رتبه چهارم استان بوشهر در بحران آب
حجت الاسلام خدری درباره وضع نگران کننده آب استان گفت: استان بوشهر چهارمین استان بحرانی در وضع آب است و نود درصد آب آن از استان‌های دیگر تامین می‌شود که متاسفانه حیطه تصمیم‌گیری در این باره بر عهده مدیریت استان نیست.
وی افزود: برای ما قابل قبول نیست که در کنار خلیج فارس بوده و مشکل تامین آب داشته باشیم.
حجت‌الاسلام خدری در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در خصوص اینکه تخصص شما برای عضویت در کمیسیون انرژی مجلس چیست پاسخ داد: بر اساس آیین‌نامه داخلی مجلس انتخاب کمسیون برای نمایندگان ۵۰ درصد به وضعیت حوزه انتخابیه و ۵۰ درصد دیگر به تخصص نماینده بستگی دارد.
وی افزود: ۳۸ نفر به عنوان متقاضی کمیسیون انرژی معرفی شده که از این تعداد خواستار جذب ۲۰ نفر در این کمیسیون شدند و از همه این افراد مصاحبه گرفته شد، من شاخص اول را داشته و نیز به مدت چهار سال قاضی ویژه رسیدگی به پرونده‌های نفتی بودم و چهار سال رئیس کمیته حقوقی قراردادهای نفتی در کمیسیون انرژی هستم.
این نماینده مجلس ادامه داد: در تمامی قراردادها از IPC تا تمامی قراردادها من حضور داشته و امضا و بحث و بررسی کردم، همچینین به عنوان نماینده کمیسیون انرژی در کمیسیون اصل ۹۰ به عنوان رئیس کمیته قضایی کمیسیون اصل ۹۰ در بحث دکل‌های گمشده هستم.
خاموشی در استان به حداقل رسیده است
حجت‌الاسلام خدری افزود: با پیگیری‌هایی که با استاندار صورت گرفت از تمام ظرفیت‌ها و اعتبارات وزیر سابق نیرو و وزیر فعلی این وزارت استفاده کرده و خاموشی‌های استان را به حداقل رساندیم.
نشست دانشجویان بوشهر با نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و در سالن اجتماعات شهید مفتح این دانشگاه برگزار شد.
 انتهای پیام/ م.ف ۱۰۲۶
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     نماینده.مجلس     حجت‌الاسلام.عبدالحمید.خدری     دانشجویان        

تاریخ بروز رسانی:   20 امرداد 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >