مرکز عرضه‌کننده قلیان در شهر بوشهر پلمپ شد

27 امرداد 1397
سرپرست مرکز بهداشت بوشهر از پلمپ مرکز عرضه‌کننده قلیان در شهر بوشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی افزود: به‌منظور ساماندهی و ممانعت از عرضه محصولات دخانی (قلیان میوه‌ای و سیگار) در سطح شهر بوشهر طرح ضربت صنوف توسط بازرسین بهداشت محیط بوشهر اجرا شد.
وی اظهار داشت: از دیدگاه بهداشت محیط، پیشگیری از بیماری‌های مرتبط با عوامل واگیر و غیر واگیر و ارتقای سطح سلامت جامعه ضرورتی انکارناپذیر است و امروزه بیماری‌های قلبی و عروقی به‌عنوان عامل مهم مرگ‌ومیر شناخته‌شده و یکی از علل آن استعمال دخانیات می‌باشد.
مهندس حسن فخرایی افزود: در راستای اجرای قانون جامع کنترل و مبارزه ملی باعرضه مواد دخانی، نظارت‌ها و بازرسی از سفره‌خانه‌ها، قهوه‌خانه‌ها، چایخانه‌ها و کافی‌شاپ‌ها تشدید گردیده است.
وی بیان داشت: کارشناسان بهداشت محیط به لحاظ کنترل و جلوگیری از عرضه مواد دخانی (قلیان میوه‌ای و تنباکویی) و به‌منظور حفظ سلامت عمومی، پس از بازرسی و پیگیری‌های مستمر، یک واحد متخلف عرضه‌کننده قلیان در بوشهر شناسایی که پس از طی مراحل قانونی پلمپ گردید.
سرپرست مرکز بهداشت بوشهر گفت: برای کاهش استعمال محصولات دخانی، اراده و عزم ملی، فرهنگ‌سازی عمومی، تعامل دستگاه‌های دولتی، همسویی نهادهای مرتبط و نقش والدین و آموزش‌وپرورش بسیار حائز اهمیت می‌باشد.
این مقام مسئول اضافه کرد: بدیهی است که نظارت و پایش ها به‌منظور جلوگیری از عرضه قلیان در سفره‌خانه‌ها و قهوه‌خانه‌ها به‌طور مستمر ادامه داشته و در صورت رؤیت تخلفات بهداشتی طبق قانون ماده ۱۳ با متخلفین برخورد جدی خواهد شد.
انتهای پیام/ ا.س- ۳۰۰۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
پلمپ     قلیان     مهندس.حسن.فخرایی     مکرز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   27 امرداد 1397

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >