پزشکان و داروسازان شهرستان دشتی تجلیل شدند

6 شهريور 1397
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی در آیینی از پزشکان و داروسازان شهرستان دشتی با حضور مسئولان شهرستان تجلیل شد.

فرماندار شهرستان دشتی در این آیین ضمن قدردانی از تلاش‌های پزشکان گفت: پزشک دارای جایگاه مهمی در جامعه است و پزشکی بااخلاق پیوندی مقدس و ناگسستنی دارد و پزشکان همواره بانیان نشاط و امید و سلامتی در جامعه بوده‌اند.
عبدالله نادری با اشاره به اینکه بخش مهمی از پیشرفت‌های کشور در بخش پزشکی بوده است افزود: اجرای طرح تحول نظام سلامت در دولت تدبیر و امید و نیز اجرای برنامه پزشک خانواده باعث افزایش رضایتمندی مردم از حوزه سلامت بوده است.
وی افزود: در هفته دولت در شهرستان دشتی شاهد افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های متعددی در حوزه سلامت بااعتبار ۳۸میلیارد ریال هستیم.
وی تصریح کرد: شهرستان دشتی به دلیل موقعیت مکانی ازنظر بهداشتی درمانی در سطح استان از جایگاه مهمی برخوردار است و می‌بایست زمینه لازم جهت تأمین و استقرار نیروهای متخصص بخش درمان در بیمارستان زینبیه (س) فراهم گردد.
اقدامات بسیار خوبی در راستای تأمین زیرساخت‌های حوزه سلامت شهرستان دشتی انجام‌گرفته است
امام‌جمعه شهر خورموج نیز در این آیین با اشاره به اینکه حوزه سلامت حوزه‌ای است که تمام آحاد جامعه با آن سروکار داشته و نسبت به آن حساسیت دارند گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت شاهد اقدامات بسیار ارزنده‌ای در این حوزه بوده‌ایم.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالحسین مصلح افزود: اقدامات بسیار خوبی در زمینه تأمین زیرساخت‌های بهداشتی درمانی شهرستان انجام‌گرفته است که در هفته دولت نیز شاهد افتتاح و آغاز عملیات تعدادی از پروژه‌های عمرانی این بخش خواهیم بود.
وی بابیان اینکه افزایش تعداد مراجعین به بیمارستان زینبیه نسبت به سال‌های قبل نشانگر افزایش اعتماد مردم به‌نظام سلامت است افزود: سرمایه اجتماعی همه خدمتگزاران به مردم جلب اعتماد مردم است و در هر حوزه‌ای بخواهیم موفق شویم باید اعتماد عمومی مردم را جلب نماییم.
وی همچنین با توصیه به کار مخلصانه، دقت در انجام کار و تکریم ارباب‌رجوع از پزشکان و داروسازان و کلیه دست‌اندرکاران حوزه سلامت شهرستان تشکر و قدردانی نمود.
ریس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی نیز در این آیین گفت: اقدامات خوبی در حوزه سلامت شهرستان به‌ویژه در جهت افزایش رضایتمندی مردم از بخش درمان انجام‌گرفته و تمام تلاش مسئولان این حوزه در جهت ارتقای سطح خدمات و افزایش رضایت و جلب بیش‌ازپیش اعتماد عمومی است.
دکتر اصغر بحرانی گفت: هم‌اکنون ۴۵ پزشک در سطح شهرستان دشتی در حال خدمت می‌باشند که از این تعداد ۱۶ پزشک متخصص و ۶ پزشک عمومی در بیمارستان زینبیه (س)، ۱۶ پزشک در بخش بهداشت و ۷ پزشک نیز در مطب‌ها و بخش خصوصی مشغول بکار می‌باشند.
وی با اشاره به حضور و اشتغال ۷ داروساز در سطح شهرستان دشتی افزود: ماهانه ۲۳هزار نفر در مراکز خدمات جامع سلامت و ۵هزار نفر در مطب‌های خصوصی ویزیت شده و از خدمات درمانی لازم بهره‌مند می‌شوند.
رییس بیمارستان زینبیه (س) نیز در این آیین گفت: هم‌اکنون ۱۱۳ تخت فعال در بیمارستان زینبیه (س) وجود دارد که تعدادی از آن‌ها تخت‌های ویژه و ستاره‌دار است.
دکتر علی بهنام مجرد افزود: مجوز استقرار متخصصین چشم و ارتوپدی در بیمارستان زینبیه (س) اخذ گردیده اما به دلیل کمبود نیروی انسانی در این دو رشته تخصصی، تاکنون موفق به جذب این نیروها نشده‌ایم.
وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۱۶ پزشک متخصص و ۶ پزشک عمومی در بیمارستان زینبیه (س) خورموج مشغول فعالیت می‌باشند افزود: افزایش دو برابری فضای فیزیکی بخش اورژانس، تبدیل زایشگاه به بلوک زایمانی و افزایش دو برابری مساحت آن و احداث پروژه در حال انجام کلینیک تخصصی بیمارستان زینبیه (س) از اقدامات بسیار مهم عمرانی در این بیمارستان بوده است.
دکتر علی بهنام مجرد افزود: علاوه بر خدمات درمانی شاهد ارایه خدمات پاراکلینیکی در بیمارستان زینبیه هستیم به‌گونه‌ای که هم‌اکنون روزانه ۱۶۰ نفر از خدمات بخش آزمایشگاه، ۴۲ نفر از خدمات سونوگرافی، ۱۴۷ نفر از خدمات رادیولوژی و ۷ نفر از خدمات سی‌تی‌اسکن برخوردار می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه ضریب اشغال تخت در بیمارستان زینبیه (س) ۶۵ درصد است افزود: هم‌اکنون ماهانه ۷هزار نفر به درمانگاه تخصصی و ۵هزار نفر به بخش اورژانس بیمارستان مراجعه نموده و از خدمات درمانی بهره‌مند می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه ازلحاظ کاهش سزارین از بیمارستان‌های خوب استان هستیم گفت: شاخص سزارین در بیمارستان زینبیه (س)۳۳ درصد است.
وی همچنین گفت: هم‌اکنون ۴۵ بیمار دیالیزی در سطح شهرستان داریم که با ۱۲ تخت دیالیز خدمات لازم به آنان ارایه می‌شود.

انتهای پیام/ م.ا ۳۰۴۰

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
تجلیل     روز.پزشک     روز.داروساز     فرماندار     عبدالله.نادری     امام.جمعه    
حجت‌الاسلام‌والمسلمین.عبدالحسین.مصلح     دکتر.اصغر.بحرانی     دکتر.علی.بهنام‌مجرد     شهرستان.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   6 شهريور 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >