فرماندار دشتستان:
شاخص‌های سلامت،‌ محور توسعه هر جامعه‌ای می‌باشد

7 شهريور 1397
فرماندار دشتستان گفت: محور توسعه هر جامعه‌ای، شاخص‌های سلامت آن جامعه می‌باشد و یکی از مهم‌ترین رکن‌های توسعه شاخص‌های سلامت توجه به زیرساخت‌های آن می‌باشد.

دکتر ارسلان زارع در آیین افتتاح پروژه بهداشتی خانه بهداشت قلعه سفید افزود: در دولت تدبیر و امید و با اجرایی شدن طرح تحول سلامت نگاه ویژه‌ای به زیرساخت‌ها در دو بخش بهداشت و درمان شده است و با نوسازی و تجهیز مراکز درمانی و بهداشتی ب، خوشبختانه وزارت بهداشت به اهداف خود که همان ارتقای شاخص‌های سلامت می‌باشد خیلی نزدیک شده است.
این مقام مسئول عنوان داشت: در هر جامعه توسعه‌یافته‌ای، شاخص‌های سلامت از شاخص‌های درمان از اولویت مهم‌تری برخوردار است و اصلاح سبک زندگی مردم و امید به زندگی از مهم‌ترین رکن این شاخص می‌باشد که در بخش بهداشت با حضور بهورزان و مراقبین سلامت، امیدواریم به مورد انتظار برسیم.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به شاخص‌های ارائه‌شده توسط شبکه بهداشت و درمان دشتستان، شهرستان دشتستان در ارتقای شاخص‌های بهداشتی پیشرفته‌ای مطلوبی داشته است.
با افتتاح خانه بهداشت قلعه سفید به ۵۳۸ خانوار خدمات بهداشتی ارایه می‌شود
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز گفت: در هفته دولت امسال ۱۱ پروژه بهداشتی در نقاط مختلف شهرستان دشتستان افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد که خانه بهداشت قلعه سفید نیز یکی از این پروژه‌های بهداشتی بود که در طی ۱۰ ماه احداث آن آغاز و به در موعد مقرر به بهره‌برداری رسیده است.
مهندس ماریا خویش دوست افزود: بیش از ۹۵ درصد از خانه‌های بهداشت شهرستان نوسازی و یا بهسازی شده‌اند و بهورزان ما در فضایی با امکانات و تجهیزات استاندارد به ارائه خدمات بهداشتی به مردم تحت پوشش خود می‌پردازند.
وی با اشاره به نقش مهم بهورزان در ارتقای شاخص‌های بهداشتی، پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر را یکی از مهم‌ترین اولویت‌های ما در رسیدن به شاخص های بهداشتی عنوان کرد.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: با تلاش و آموزش بهورزان به مادران باردار در خانه‌های بهداشت، مرگ مادرکه یکی از شاخص های مهم یک جامعه توسعه‌یافته است به کمترین حد خود رسیده است.
وی گفت: خانه بهداشت قلعه سفید با زیربنای ۸۰ مترمربع و بااعتبار ۳۰۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات استانداری و وزارت بهداشت احداث‌شده است و به جمعیتی در حدود ۱۹۰۰ نفر، خدمات بهداشتی و درمانی ارائه‌ی کند.
مهندس خویش‌دوست در حاشیه افتتاح این پروژه در خصوص خدماتی که توسط شبکه بهداشت و درمان به مردم ارائه می‌شود، توضیحاتی را به مسئولین استانی و شهرستانی ارایه کرد.
هم‌زمان با پنجمین روز از هفته دولت، پروژه بهداشتی خانه بهداشت قلعه سفید با حضور مشاور فرهنگی استاندار، فرماندار، رییس شبکه بهداشت و درمان و جمعی از مسئولین شهرستانی افتتاح و به بهر برداری رسید.
گفتنی است، خانه بهداشت قلعه سفید از توابع شهر دالکی شهرستان دشتستان می‌باشد که جمعیتی در حدود ۱۹۰۰ نفر دارد.
 انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation
 

کلمات کلیدی:
افتتاح     خانه.بهداشت     قلعه.سفید     شهرستان.دشتستان     شبکه.بهداشت.درمان        

تاریخ بروز رسانی:   7 شهريور 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >