سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
تغذیه، سبک زندگی ناسالم و کم‌تحرکی از مشکلات جدی حوزه سلامت جوانان است

12 شهريور 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: تغذیه، سبک زندگی ناسالم و کم‌تحرکی از مشکلات جدی حوزه سلامت جوانان است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، مهندس عادل مقدس با اشاره به اهمیت ارتقاء سلامت جوانان افزود: امروز با توجه به تغذیه و سبک زندگی ناسالم، کم‌تحرکی و استعمال دخانیات در جوانان متأسفانه شاهد بروز مشکلاتی جدی در حوزه سلامت جوانان هستیم که نگرانی‌ها را برای آینده جامعه بیش‌ازپیش افزایش می‌دهد.
وی خاطرنشان کرد: جوانان به‌عنوان حساس‌ترین و در معرض خطرترین قشر جامعه ازنظر آسیب‌های اجتماعی و از مهم‌ترین گروه‌های هدف برنامه سلامت از جایگاه ویژه‌ای در نظام سلامت جامعه برخوردارند.
مهندس عادل مقدس افزود: گروه سنی جوانان در دوره‌ای قرار دارند که اگر بتوانیم آگاهی و اطلاعات لازم در رابطه با حوزه سلامت را به‌خوبی به آن‌ها منتقل کنیم انتظار می‌رود که در آینده جامعه‌ای سالم‌تر ازنظر جسمی، روحی و روانی داشته باشیم
وی ازجمله مسایل حوزه سلامت را ازدواج جوانان ذکر کرد و ادامه داد: با ترغیب جوانان به ازدواج باعث خواهیم شد که جامعه از بسیاری از مشکلات، همچون بی‌بندوباری در مسایل جنسی که در بسیاری از موارد به انتقال بسیاری از بیماری‌ها منجر می‌شود، جلوگیری کرد و موجب ایجاد بستر روحی سالم، تشکیل جامعه‌ای جوان در آینده و ایجاد چشم‌اندازی روشن برای جامعه خواهد بود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان تصریح کرد: مجموعه بهداشت و درمان برای گروه سنی ۱۸ تا ۲۹ سال برنامه‌های ویژه‌ای همچون پایش‌های روحی و روانی و انجام مشاوره‌های لازم، پایش و آموزش جوانان برای داشتن تغذیه سالم و ترغیب به انجام ورزش و رسیدن به وزن طبیعی با تعریف نمایه توده بدنی مطلوب، آموزش در رابطه با مضرات استعمال مواد دخانی، انجام آزمایش‌های لازم برای تشخیص به‌موقع بیماری‌های واگیر و غیر واگیر را در دستور کار دارد و همه‌روزه این برنامه‌ها به‌صورت جاری در حال انجام است.
مهندس عادل مقدس بیان داشت: هیچ‌گاه و در هیچ لحظه‌ای تعهد بهداشت و درمان نسبت به مسئله جوانان متوقف نشده است و این موضوع در عملکرد بهداشت و درمان مشهود است.
وی تصریح کرد: فرهنگ‌سازی و ارتقای رفتارهای سالم اجتماعی جوانان، کاهش آسیب‌های اجتماعی حوزه سلامت، آگاهی و توانمندسازی جوانان با آموزش در محیط‌های آموزشی، فرهنگی، کار و مکان‌های جمعی و ... ازجمله اهداف برنامه‌های ارتقاء سلامت جوانان است.
انتهای پیام/ن.ا ۳۰۱۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
تغذیه     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   12 شهريور 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >