بهورزان دیّر تجلیل شدند

13 شهريور 1397
به مناسبت بزرگداشت روز بهورز طی مراسمی باشکوه، از بهورزان شهرستان دیّر تجلیل شد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر در این مراسم با تبریک این روز خجسته از بهورزان به‌عنوان پیام‌آوران بهداشت و سلامت یاد کرد و گفت: بهورزان سردمداران نهضت بهداشت و درمان هستند که در اقصا نقاط کشور و در دورافتاده‌ترین نقاط و روستاها کارهای بزرگی را به دوش گرفته‌اند.
مهندس احمد آخوندی افزود: بهورزان با آموخته‌ها، تجربه‌ها و ارتباط عمیق و مؤثر خود، طی سال‌های طولانی نقشی کم‌نظیر در سامان و گسترش خدمات بهداشتی سراسر کشور به‌ویژه در مناطق محروم و روستاها ایفا کرده‌اند.
 وی ارتقا سطح سلامت جامعه را نتیجه تلاش بهورزان دانست و گفت: ارتقای شاخص‌های بهداشتی در مناطق روستایی وابسته به کار بهورزان است و خدمات ارایه‌شده توسط بهورزان باعث بالا رفتن شاخص‌های بهداشتی و ارتقای سلامت افراد جامعه می‌شود‎.‎
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: طی سال‌های اخیر و با اجرای طرح تحول سلامت و افزایش برنامه‌ها، خدمات بهورزان نیز گسترش‌یافته است.
وی گفت: انجام مراقبت تمامی گروه‌های سنی، واکسیناسیون، بهداشت محیط و حرفه‌ای، بهداشت خانواده، بهداشت روان، مبارزه با بیماری‌های واگیر و غیر واگیر، آموزش بهداشت و بهداشت مدارس از جمله مهم‌ترین فعالیت‌های بهورزان در خانه‌های بهداشت است.
مهندس آخوندی تصریح کرد: کاهش میزان مرگ‌ومیر مادران باردار و کودکان، جلوگیری از عوارض حاملگی‌های متعدد، کاهش بار بیماری‌ها، ارتقا سطح سواد سلامت جامعه، ارتقا بهداشت محیط و...از جمله مهم‌ترین دست‌آوردهای فعالیت بهورزان است.
در پایان مراسم به‌پاس قدردانی از زحمات صادقانه پیام‌آوران سلامت و تندرستی از بهورزان شهرستان دیّر با اهدا لوح سپاس تجلیل شد.
گفتنی است ۱۲ شهریور، سالروز افتتاح اولین خانه بهداشت و آغاز به‌ کار نظام شبکه بهداشتی‌ درمانی در ایران به‌عنوان روز ملی بهورز نام‌گذاری شده است.
انتهای پیام/ ح.ن ۳۰۵۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
تجلیل     روز.بهورز     مهندس.احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   13 شهريور 1397

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >