سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
در سال جاری بیش از یکهزار و ۷۷۰ نمونه مواد غذایی و آشامیدنی در تنگستان تهیه و آزمایش‌شده است

14 شهريور 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: در سال جاری بیش از یکهزار و ۷۷۰ نمونه مواد غذایی و آشامیدنی در تنگستان تهیه و آزمایش‌شده است.

مهندس عادل مقدس اظهار داشت: در پنج ماه نخست سال ۹۷ بیش از هزار و ۷۷۰ نمونه مواد غذایی و آشامیدنی شامل هزار و ۲۷۰ نمونه از آب آشامیدنی و ۵۰۰ نمونه مواد غذایی در مناطق روستایی و شهری باوجود ۱۰۶ روستا و ۳ شهر تهیه و به آزمایشگاه ارسال‌شده است.
وی با اشاره به توجه ویژه شبکه بهداشت و درمان تنگستان بر نظارت به دسترسی مردم به مواد غذایی سالم افزود: تمام صنوف عرضه مواد غذایی را از نظر بهداشتی و بهسازی مورد پایش ماهانه قرار می‌دهیم.
مهندس مقدس افزود: در همین جهت در سال جاری تاکنون سه هزار و ۲۸۵ بازدید از این صنوف توسط واحدهای محیطی بهداشت و درمان تنگستان انجام‌شده است که از این لحاظ تنگستان در رتبه اول استان قرار دارد.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: سلامت متصدیان نیز از اهمیت خاصی برخوردار است و تمامی کسبه باید کارت سلامت بهداشتی داشته باشند که از این منظر نیز ۶۳۵ کارت سلامت جدید در سال جاری صادرشده است.
وی در ادامه بابیان اینکه اگر تخلفی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی صورت پذیرد برخورد شبکه بهداشت و درمان با تهدیدکنندگان سلامت مردم قاطعانه و جدی خواهد بود افزود: بر همین اساس ۳۵ واحد صنفی در ۵ ماهه نخست امسال به تعزیرات حکومتی معرفی‌شده است و دو قهوه‌خانه نیز طی مراحل قانونی پلمپ گردیده است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان تصریح کرد: جهت اطمینان از مطلوب بودن کلر باقیمانده آب که نشانگر سلامت آب آشامیدنی است، ۱۴ هزار و ۹۳۰ کلر سنجی در سال جاری بر روی خطوط آب‌رسانی انجام‌شده و نمونه‌های نامطلوب کلر به سازمان‌های مسئول گزارش و پیگیری‌های لازم صورت گرفته است.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان گفت: به مردم اطمینان می دهیم کارشناسان محیطی تنگستان با در اختیار داشتن دستگاه‌های سنجش نمک، روغن، تست آلودگی سطح (میکروبی بودن لوازم و ابزار کار و دست کارکنان) و ... نظارت کامل همراه با حساسیت لازم را بر روی مراکز تهیه و توزیع انجام می‌دهند.
مهندس عادل مقدس در رابطه با اماکن عمومی همچون مساجد و مدارس نیز اظهار داشت: مساجد و مدارس با توجه به اینکه به‌صورت متمرکز جمعیت قابل‌توجهی را در خود جای می‌دهند از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند که با بازدیدهای مستمر توانسته‌ایم قدم‌های مثبتی را در این زمینه برداریم.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان تصریح کرد: برگزاری جلسات متعدد آموزشی با عناوین مختلف، نظارت بر بهداشت آب و مواد غذایی مدارس و انجام نمونه‌گیری از آن‌ها و جلوگیری از عرضه مواد غذایی غیربهداشتی و مضر، بازدید مستمر از محیط مورداستفاده دانش آموزان در مدارس و ارائه راهکارهای لازم از جمله اقدامات شبکه بهداشت و درمان شهرستان است و در مساجد نیز با آموزش هیئت‌امنا و تأکید بر رعایت موارد بهداشت عمومی خوشبختانه شاهد تحولات محسوسی در این زمینه بوده‌ایم.
مهندس عادل مقدس با تأکید بر اینکه بدون همکاری و همیاری مردم تلاش بهداشت و درمان در جهت رسیدن به اهداف بهداشتی نیل به تأمین سلامت مردم کامل نخواهد شد، از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه موردی که به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم به‌سلامت جامعه مرتبط می‌شود و آن را در معرض خطر قرار می‌دهد با سامانه ۱۹۰ تماس و مسئولین بهداشت و درمان را در جریان قرار دهند.
انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مواد.غذایی     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   14 شهريور 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >