مشاور رییس دانشگاه و رییس دبیرخانه دائمی هیأت امنای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
سال‌ها طول می‌کشد تا شاهد نتایج اقدامات فرهنگی باشیم

20 شهريور 1397
مشاور رییس دانشگاه و رییس دبیرخانه دائمی هیأت امنای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: انجام کارهای فرهنگی بسیار سخت بوده و ممکن است سال‌ها بعد شاهد نتایج آن اقدام فرهنگی باشیم.

دکتر فرامرز کشکولی در کمیته عفاف و حجاب و ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: قانون عفاف و حجاب بسیار کلی بوده و برای تمام دستگاه‌های اجرایی نوشته‌شده و همه دستگاه‌ها باید آن را اجرا کنند.
وی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به‌عنوان یکی از این دستگاه‌ها ملزم به اجرای برنامه‌های حجاب و عفاف بوده و در حوزه فرهنگی باید متناسب با شرایط خودمان بسته‌های فرهنگی تهیه و توزیع کنیم.
مشاور رییس دانشگاه و رییس دبیرخانه دائمی هیأت امنای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تهیه بسته‌های فرهنگی برای واحدهای دانشگاه با یکدیگر متفاوت بوده زیرا مسا d ل فرهنگی موجود در بیمارستان‌ها با مراکز بهداشتی شهری، روستایی و کارکنان کاملاً متفاوت است.
دکتر کشکولی ضمن تقدیر از تمامی کسانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند بیان داشت: باید به سمت فعالیت‌های کاربردی پیش برویم تا نتایج ارزشمندتری را به دست آوریم.
کارهای فرهنگی باید خروجی‌های اثربخش داشته باشد
وی با اشاره به اینکه اجرای کارهای فرهنگی حتی اگر کم ولی باید خروجی‌های اثربخشی داشته باشد اظهار داشت: وظیفه این کمیته است که با بهره‌گیری از کارشناسان متبحر و متخصص استانداردها را مشخص کرده، برنامه‌ریزی و به اجرا در آورد.
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر دفتر ریاست جمهوری متولی این امر بوده که دستورالعمل‌ها را به‌تمامی دستگاه‌ها ابلاغ کرده و آن‌ها را موظف به اجرای برنامه‌های مختلف در زمان مشخص‌شده کرده است.
مهندس محمدمهدی محمدی افزود: در خصوص برنامه‌های اجرایی کمیته عفاف و حجاب برنامه‌های عملیاتی برای تمامی قسمت‌های دانشگاه به همراه جزییات کارها نوشته و مشخص‌شده و در حال حاضر برای اجرا به دنبال ابزارها، نیروها و امکاناتی هستیم که بتوانیم برنامه‌ها را به بهترین نحو ممکن به انجام برسانیم.
وی تصریح کرد: اگر بتوانیم از لیست اقدامات تعریف‌شده تنها چند مورد را به اجرا درآوریم کار بسیار ارزشمندی صورت خواهد گرفت.
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: دستورالعمل‌ها برای تمامی واحدها مشخص‌شده و تنها نحوه اجرا را باید مشخص کرده و امکانات موردنیاز را نیز فراهم کنیم.
مهندس محمدمهدی محمدی افزود: سعی و تلاش ما به‌عنوان مدیران اجرایی بر این است تا با بهره‌گیری از نیروهای متخصص و با فراهم کردن امکانات موردنیاز بتوانیم این برنامه را به بهترین نحو به اجرا در آوریم.
مدیر امور فرهنگی و فوق‌برنامه معاونت دانشجویی و فرهنگی گفت: در بحث عفاف و حجاب و امربه‌معروف و نهی از منکر برنامه‌هایی در همه واحدهای تابعه دانشگاه اجراشده و در تمامی شبکه‌ها و واحدهای درمانی رابط‌های اختصاصی داریم که دوره‌های تخصصی را در سال گذشته گذرانده‌اند.
دکتر حسین اسدی راد افزود: عملکردهای سال گذشته رابطین را رتبه‌بندی کمی کرده و تحلیل وضعیت صورت گرفته و با توجه به مواردی مانند حضور فعال رابطین در کارگاه‌های استانی، پاسخگویی سریع و به‌موقع مکاتبات و پیگیری مصوبات رتبه‌بندی اتفاق افتاد که مراکز در سطح یک تا سه قرار گرفتند.
وی بیان داشت: خوشبختانه اقدامات خوبی در این زمینه به انجام رسیده و در سال جدید نیز برنامه‌هایی برای رابطین در نظر گرفته‌شده تا با آموزش‌های لازم بتوانیم شاهد اقدامات مناسب‌تر و بیشتری در سال جدید باشیم.
دکتر اسدی راد یادآور شد: برگزاری جلسه هماهنگی هفته عفاف و حجاب، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، برگزاری اردوهای زیارتی، اهدا بسته‌های فرهنگی، نشست چهره به چهره با روحانیون و برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی از جمله اقدامات سال گذشته کمیته عفاف و حجاب دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بوده است.

انتهای پیام/ م.ف ۱۰۲۶
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
کمیته.عفاف.حجاب     دکتر.فرامرز.کشکولی     معاونت.دانشجویی     مهندس.محمدمهدی.محمدی     دکتر.حسین.اسدی‌راد    

تاریخ بروز رسانی:   20 شهريور 1397

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >