برگزاری اردوی جهادی سلامت طرح شهید رهنمون در روستای فاریاب دشتستان

21 شهريور 1397
اردوی جهادی سلامت طرح شهید رهنمون در روستای فاریاب دشتستان باهدف خدمت‌رسانی به روستاهای کمتر برخوردار برگزار شد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در این اردوی جهادی گفت: پس از سپری کردن یک بازه زمانی سه تا پنج‌ساله روستاها و مناطق کمتر توسعه‌یافته مورد هدف، به‌عنوان الگوی منطقه سالم در شهرستان معرفی می‌شوند.
مهندس ماریا خویش دوست افزود: این اردوی جهادی بخشی از رزمایش اقتدار عاشورایی محمد رسول‌الله می‌باشد که در تاریخ ۱۸ و ۱۹ شهریور در سراسر استان برگزارشده و هدف آن خدمت‌رسانی به روستاهای کمتر برخوردار است.
وی تصریح کرد: در این اردوی جهادی کلینیک سیار دندانپزشکی با تجهیزات کامل به ویزیت رایگان مراجعین پرداخته و دو اکیپ‌های پزشکی که شامل دو پزشک عمومی و یک متخصص اطفال می‌باشد، به روستای فاریاب اعزام‌شده‌اند و در شناسایی بیماری‌های احتمالی موجود در روستا و هم بحث آموزش بهداشت و درمان و تجویز دارو همکاری می‌کنند، همچنین مواردی را که به تشخیص پزشک نیاز به ارجاع به سطح بالاتری داشته باشد طی هماهنگی‌هایی به بیمارستان ارجاع داده می‌شوند.
مهندس خویش دوست خاطرنشان کرد: کارشناسان تغذیه و سلامت روان باهدف بهبود تغذیه کودکان و سالمندان و همچنین ارتقای مهارت‌های فرزند پروری و مهارت‌های زندگی با برگزاری جلسات مشاوره‌ای و کلاس‌های آموزشی سعی در توانمندسازی
مردم روستای فاریاب دارند.
انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
اردوی.جهادی     شهید.رهنمون     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان     رود.فاریاب    
   

تاریخ بروز رسانی:   21 شهريور 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >