معاون پارلمانی رییس جمهوری:
ارتقای نظام سلامت از اولویت‌های دولت است

24 شهريور 1397
معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: ارتقای نظام سلامت در راستای خدمت‌رسانی به مردم از اولویت‌های مهم دولت دوازدهم است.

حسینعلی امیری روز پنجشنبه در آیین پیوستن یک بالگرد اختصاصی به اورژانس هوایی بوشهر افزود: نظام سلامت از برنامه‌های راهبردی دولت تدبیر و امید است که در طول پنج سال گذشته گام‌های خوب و بلندی در این راستا برداشته‌شده و همچنان ادامه دارد.
وی اظهار داشت: با اجرای طرح تحول سلامت امروز بخش قابل‌توجهی از مردم زیرپوشش خدمات درمانی قرارگرفته‌اند و این از موفقیت‌های دولت تدبیر و امید به شمار می‌رود.
حسینعلی امیری دسترسی سریع به حادثه دیدگان در عرصه‌‌های مختلف را موردتوجه دولت دانست و اظهار داشت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزایش خدمات مختلف درمانی، بهداشتی و امدادی را موردتوجه قرار داده که اختصاصی یک بالگرد اختصاصی به اورژانس هوایی بوشهر در این راستاست.
معاون پارلمانی رییس جمهور با قدردانی از تلاش استاندار، نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس و مجموعه دست‌‌اندرکار راه‌اندازی پایگاه اورژانس هوایی بوشهر افزود: این نوع خدمات در راستای ارتقای سلامتی مردم  است و این در حالی است که طرح‌های مهم درمانی در استان بوشهر در حال اجرا است.
امیری با اشاره به تلاش دولت در دیگر حوزه‌های خدمات‌رسانی تصریح کرد: در ۵ سال گذشته دولت خدمات‌رسانی درمانی به مردمی که دارای آلامی هستند موردتوجه قرار داده به‌گونه‌ای که کاهش آلام کسانی که نیاز به خدمات درمانی دارند علاوه بر اینکه ریشه در اعتقادات دینی و شرعی ما دارد، به‌عنوان یک وظیفه اسلامی و انسانی از طرف دولت موردتوجه بوده است.
وی خاطرنشان کرد: به سهم خود از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پزشکان، پیراپزشکان، پرستاران و سایر دست‌اندرکاران این حوزه و بخش‌های تابعه که خدمات آنان قابل‌توجه بوده قدردانی می‌کنم.
آمبولانس دریایی پیشرفته در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه ایجاد و ساخت ۶۰۰ تخت بیمارستانی در استان در حال اجراست گفت: راه‌اندازی آمبولانس دریایی پیشرفته از برنامه‌های مهم حوزه درمانی و امدادی بوشهر است.
عبدالکریم گراوند افزود: با اجرای طرح تحول نظام سلامت ضمن توسعه زیرساخت‌های درمانی، خدمات گوناگون حوزه سلامت در شهرها و روستاهای استان بوشهر افزایش یافت.
وی، بهره‌برداری از بالگرد اختصاصی اورژانس هوایی بوشهر را در راستای ارتقای حوزه سلامت و تسریع خدمات امدادرسانی دانست و تصریح کرد: با بهره برداری از بالگرد اختصاصی اورژانس هوایی بوشهر محدودیت شعاع پروازی در ارایه خدمات امداد هوایی برداشته شد و بالگرد مستقر در این پایگاه اورژانسی با شعاع پروازی بالا تمام استان بوشهر را پوشش می‌دهد.
استاندار بوشهر بیان کرد: با توجه به اینکه استان بوشهر دارای جزایر متعدد و سکوهای نفتی و گازی مختلفی در خلیج‌فارس است و این نقاط نیازمند خدمات بهداشتی و درمانی و امدادی هستند که پیگیری راه‌اندازی آمبولانس دریایی پیشرفته از برنامه‌های مهم استان بوشهر است.
بهره‌برداری از بالگرد اختصاصی اورژانس هوایی بوشهر با حضور حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهوری، نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای سلامی، استاندار بوشهر، رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر، فرماندار و مسئولین استانی در فرودگاه بین‌المللی بوشهر صورت گرفت.
 انتهای پیام/م.غ ۱۰۲۳

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
اورژانس.هوایی     معاون.رییس.جمهور     حسینعلی.امیری    

تاریخ بروز رسانی:   24 شهريور 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >