بهره‌برداری از بالگرد اختصاصی اورژانس هوایی بوشهر با حضور معاون پارلمانی رِییس جمهور/شعاع پروازی برای امدادرسانی هوایی در بوشهر افزایش یافت/ گزارش تصویری

24 شهريور 1397
آیین بهره‌برداری از بالگرد اختصاصی اورژانس هوایی با حضور حسینعلی امیری معاون پارلمانی رِییس جمهور در فرودگاه بین‌المللی بوشهر برگزار شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این آیین گفت: میانگین زمان حضور رسیدن اورژانس جاده‌ای در کشور ۱۵ و در شهر ۹ دقیقه است که این آمار در بوشهر به ترتیب هشت و ۶ دقیقه است.
دکتر سعید کشمیری افزود: اورژانس هوایی بوشهر جزو ۱۴ پایگاهی است که برای نخستین بار از ۱۸ مرداد ۹۳ شروع به کارکرد و سالانه به‌صورت میانگین ۳۹ پرواز داشته است.
وی ادامه داد: در سال ۹۶، ۳۸ مأموریت و در پنج ماه سال جاری ۲۱ مأموریت تاکنون انجام‌شده است.
دکتر کشمیری یادآور شد: تعداد کم پروازها به دلیل محدود بودن شعاع پروازی ۱۵۰ کیلومتری بود که با توجه به طول ۷۰۷ کیلومتری استان و فاصله ۳۲۰ کیلومتری استان نسبت به شیراز مأموریت‌ها بیشتر به انتقال بیماران خارگ محدود می‌شود.
شعاع پروازی برای امدادرسانی هوایی در بوشهر افزایش یافت
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بالگرد فعلی که با هزینه سالانه حدود ۵۰میلیارد ریال در اختیار مردم بوشهر است محدودیت بعد مسافت پروازی ندارد.
دکتر کشمیری اضافه کرد: با بهره‌برداری از این بالگرد محدودیت شعاع پروازی برای خدمات‌رسانی درمانی و امدادی برداشته‌شده است.
وی بیان کرد: در زمان حاضر ۵۲ پایگاه اورژانس شامل ۳۲ پایگاه جاده‌ای، ۱۹ شهری و یک پایگاه هوایی در این استان فعال است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به ارایه خدمات درمانی و امدادی به نقاط مختلف صعب‌العبور تصریح کرد: با توجه به استقرار پارس جنوبی در استان بوشهر ضمن خدمات امدادی گوناگون، بیمارستان کنگان نیز در راستای ارایه خدمات مختلف تخصصی به‌عنوان قطب درمانی جنوب استان هم‌جوار پارس جنوبی تجهیز شده است.
رییس ایستگاه‌های هلی‌کوپتری بوشهر نیز گفت: این شرکت خصوصی است و به‌عنوان بزرگ‌ترین ناوگان هلی‌کوپتری خاورمیانه است که در بخش‌های مختلف از جمله اورژانس در سطح کشور خدمات‌رسانی می‌کند.
کاپتان رسول علوی افزود: این بالگرد توانایی پرواز روی آب، سکوهای نفتی و خارگ به‌صورت ۱۰۰ درصد پوشش می‌دهد و ۲ ساعت و نیم می‌تواند در آسمان باشد.
بهره‌برداری از بالگرد اختصاصی اورژانس هوایی بوشهر با حضور حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهوری، نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای سلامی، استاندار بوشهر، رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر، فرماندار و مسئولین استانی در فرودگاه بین‌المللی بوشهر صورت گرفت.

انتهای پیام/م.غ ۱۰۲۳

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
بهره‌برداری     بالگرد     دکتر.سعید.کمشیری     معاون.رییس.جمهور     کاپتان.رسول.علوی    

تاریخ بروز رسانی:   24 شهريور 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >