معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
نظارت بازرسان بهداشت محیط بر بهداشت مساجد و هیأت‌های مذهبی تشدید می‌شود/ نظارت بازرسان بهداشت محیط بر تهیه و توزیع غذای نذری

26 شهريور 1397
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: باهدف ارتقای سطح بهداشتی مساجد و تکایا در ایام عزاداری، فعالیت‌های نظارتی بهداشت محیط تشدید می‌گردد.

مهندس حمید حبیبی نیا ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام عزاداری سید الشهداء افزود: عدم رعایت موازین بهداشتی در توزیع نذورات مراسمات عزاداری احتمال بروز بیماری‌های مرتبط با غذا به‌ویژه بیماری‌های عفونی و روده‌ای را افزایش می‌دهد.
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: هرساله با نزدیک شدن به ماه محرم و حضور بیش‌ازپیش عزاداران حسینی در مساجد و تکایا، مرکز بهداشت شهرستان بوشهر باهدف ارتقای سطح بهداشتی این مکان‌های مقدس، فعالیت‌های نظارتی خود را تشدید می‌نماید.
 مهندس حمید حبیبی نیا تصریح کرد: عدم رعایت موازین بهداشتی در توزیع نذورات در مراسم عزاداری مساجد، تکایا و هیأت‌ها، احتمال بروز بیماری‌های مرتبط با غذا به‌ویژه بیماری‌های عفونی روده‌ای افزایش می‌یابد، بنابراین به‌منظور پیشگیری از مخاطرات احتمالی لازم است هرگونه پخت‌وپز در مکان‌های با شرایط کاملاً بهداشتی انجام گیرد و توصیه می‌شود از مواد خام مصرفی سالم و بهداشتی استفاده شود.
وی افراد درگیر در توزیع آب و غذا را به رعایت بهداشت فردی و کارت تندرستی معتبر توصیه کرد و تأکید داشت: به‌منظور صیانت از سلامت عزاداران حسینی به‌ویژه در این ایام، بازرسان بهداشت محیط از کلیه مساجد و حسینیه‌ها بازدید بهداشتی نموده و در طول این ایام، به‌ویژه بر ارایه مواد غذایی، آب و نذورات نظارت می‌نمایند.
وی همچنین اضافه داشت: این کارشناسان علاوه بر ارائه آموزش به خادمین مساجد، شرح نواقص بهداشتی را به‌منظور رفع هرچه سریع‌تر به مراجع ذیصلاح اعلام می‌نمایند.
معاون فنی مرکز بهداشت بیان کرد: عزاداران با اعلام مشکلات بهداشتی در مساجد از طریق سامانه شکایات مردمی ۱۹۰، استفاده از ظروف یک‌بارمصرف بر پایه گیاهی جهت توزیع غذای گرم، جمع‌آوری مناسب پسماندهای تولیدی در مراسم عزاداری و تأکید بر وجود صابون مایع در سرویس‌های بهداشتی و نظافت مستمر آن به‌سلامتی جامعه کمک نمایند.
مهندس حبیبی نیا عنوان داشت: همایش میثاق عاشورائیان با حضور مسئولین تشکل‌های دینی و هیأت مذهبی در سالن شهید آوینی اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر برگزار شد.
انتهای پیام/ ا.س- ۳۰۰۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
هیات‌های.مذهبی     معاون.فنی     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   26 شهريور 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >