توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان صورت گرفت:
انجام تست سریع HIV مددجویان اردوگاه حرفه‌آموزی شهرستان دشتستان

31 شهريور 1397
تست سریع HIV مددجویان اردوگاه حرفه‌آموزی شهرستان دشتستان توسط شبکه بهداشت و درمان این شهرستان صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: در راستای دستورالعمل نظام زندانبانی و کاهش آسیب رفتارهای پرخطر در اردوگاه حرفه‌آموزی شهرستان دشتستان و اجرای برنامه‌های بهداشت و سلامت، نمونه‌گیری تست سریع HIV مددجویان اردوگاه حرفه‌آموزی استان بوشهر توسط مرکز معین این اردوگاه، مرکز خدمات جامع سلامت شهید فرهی انجام گرفت.
محمدحسین دریسی در این زمینه بیان کرد: حمایت از گروه‌های دارای رفتارهای پرخطر که تعدادی از آن‌ها نیز در زندان‌ها هستند درواقع حمایت از تمامی آحاد جمعیت است، وظیفه ما کنترل بیماری‌های واگیر همچون اچ. آی. وی و سل و غیره و حتی بیماری‌های روحی و روانی است که ممکن است در برخی از این افراد فراوانی بیشتری داشته باشد و ما از این فرصت استفاده می‌کنیم و کل جمعیت جامعه را بیمه می‌کنیم.
وی افزود: کارشناسان مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری شهرستان دشتستان با حضور در اردوگاه حرفه‌آموزی شهرستان دشتستان، یک دوره آموزشی و مشاوره درمانی به‌منظور آشنایی مددجویان با بیماری ایدز و ارتقای دانش بهداشتی آنان در محل سالن آموزشی با حضور رییس و کارکنان اردوگاه برگزار کردند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار داشت: مرحله دوم این طرح که انجام تست سریع HIV می‌باشد، با حضور مراقبین سلامت مرکز خدمات جامع سلامت شهید فرهی و کارشناسان مرکز بیماری‌های رفتاری شهرستان دشتستان برای ۲۲۰ نفر مددجو در طی یک هفته انجام‌شده است که نتایج آن به روسای زندان اعلام خواهد شد و افرادی که بیماری داشته باشند، تحت درمان قرار می‌گیرند.


انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
HIV     معاون.بهداشتی     محمدحسین.دریسی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   31 شهريور 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >