رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
جامعه دانشگاهی باید با استفاده از تمامی پتانسیل‌ها به رشد و توسعه مؤلفه‌های فرهنگی توجه داشته باشد/ گزارش تصویری

1 مهر 1397
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: جامعه دانشگاهی باید با استفاده مطلوب از تمامی پتانسیل‌ها به رشد و توسعه مؤلفه‌های فرهنگی توجه ویژه‌ای داشته باشد.

دکتر سعید کشمیری در نشست شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهید حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی افزود: مأموریت اصلی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تولید و کسب علم برای تأمین سلامت مردم است اما مسایل فرهنگی مانند یک روح برای این مأموریت به‌شمار می‌رود.
وی با اشاره به اینکه شورای فرهنگی به‌عنوان محل اصلی رشد و تجلی مسایل فرهنگی است، تصریح کرد: سیاست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حوزه فرهنگی بر این اصل استوار است که انجام امور فرهنگی را بر عهده دانشجویان و جوانان که افرادی پرانرژی و صاحب‌ذوق هستند گذاشته شود.
دشمن با اقدامات متنوع رسانه‌ای دنبال کم‌اثرکردن فرهنگ حسینی است
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر نیز گفت: دشمن با اقدامات متنوع رسانه‌ای دنبال کم‌ اثر کردن فرهنگ حسینی است.
حجت‌الاسلام‌ عباس دشتی ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهید حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و گرامیداشت ۳۱ شهریور و آغاز هفته دفاع مقدس یاد و خاطره شهدا به‌خصوص شهدا ۸ سال دفاع مقدس اظهار داشت: پس از ۱۰ روز عزاداری برای سید و سالار شهیدان، اباعبدالله الحسین (ع) و ٧٢ یار باوفایش و در آستانه گرامی داشت ٨ سال دفاع مقدس که بزرگداشت غیرت، مردانگی، میهن‌پرستی و رشادت‌ها و دلاوری‌های زنان و مردان ایران اسلامی است، شاهد تلاش مذبوحانه تروریستی گروهی وابسته به بیگانگان برای خدشه وارد کردن به امنیت، اتحاد، همبستگی، انسجام ملی و تمامیت ارضی کشور هستیم.
وی تصریح کرد: این حادثه تروریستی نشان داد که انقلاب اسلامی ایران، همچنان باگذشت قریب به چهار دهه از حیات پرفرازونشیب خود، هنوز همچون دهه ١٣٦٠، مورد طمع و آماج اقدامات تروریستی و کور بدخواهان و دشمنان داخلی و خارجی قرار دارد.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: امام حسین (ع) با حرکت خود تحاریف را زدود و اسلام ناب را احیا کرد و سبب بقای اسلام ناب شد و مفاهیم دقیق از ارزش‌های انسانی به منصه ظهور گذاشت.
وی بابیان اینکه تقارن عجیبی بین سالروز قیام سیدالشهدا و چهل‌سالگی انقلاب اسلامی و هفته دفاع مقدس است گفت: امروز حضور پرشور مردم به‌ویژه جوانان و دانشجویان ما که تربیت‌شده در مکتب سیدالشهدا (ع) هستند در مراسم به‌ویژه در ایام عزاداری سید شهدا (ع) به استکبار ثابت کرده است که فشار بر این ملت بی‌فایده است.
حجت‌الاسلام دشتی افزود: امروز دشمن با تمام توان با راه انداختن موج عظیمی از تبلیغات رسانه‌ای می‌خواهد این قیام را در هم شکند همانند آن روزی که اهل‌بیت امام حسین (ع) در شام بودند و بنی‌امیه می‌خواست با تمام توان مقاومت و ایستادگی کاروان کربلا را در هم بشکند اما حضرت زینب (س) فرمود سختی‌ها کربلا و شهادت برادران و یاران و اصحاب در کربلا در این مسیر هم زیباست.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر اظهار داشت: دین همیشه هزینه داشته و این هزینه‌ها از قبل انقلاب و دوران هشت سال دفاع مقدس آن را ملت هزینه کرده و امروز هم در سایه وحدت و یکپارچگی و تأسی از قیام عاشورا در مقابل دشمنان مقاومت خواهد کرد.
استقبال از دانشجویان جدید با حضور پررنگ تشکل‌های دانشجویی
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر نیز گفت: باهمت همکاران در معاونت‌ آموزشی، معاونت دانشجویی و فرهنگی و حضور فعال تشکل‌های دانشجویی نام‌نویسی حضوری از دانشجویان جدید صورت گرفته است.
مهندس محمدمهدی محمدی با اشاره به پوشش کامل اسکان دانشجویان افزود: با افزایش تجهیزات رفاهی لازم ۷ خوابگاه در قالب دولتی، اجاره‌ای و مشارکتی اسکان دانشجویان متقاضی را پوشش صددرصدی می‌دهند.
وی افزود: با افزایش فضای فیزیکی و سالن غذاخوری و راه‌اندازی مجدد سلف‌سرویس پس از اضافه شدن تجهیزات نیمه‌صنعتی، تغذیه دانشجویان به شکل مطلوب‌تری انجام خواهد گرفت.
فعالیت‌های امور فرهنگی و فوق‌برنامه زمینه‌ساز تقویت مهارت‌های اجتماعی دانشجویان است
مهندس محمدی اضافه کرد: شرکت در برنامه‌های تربیت‌بدنی، امور فرهنگی و فوق‌برنامه دانشگاه تکمیل‌کننده آموزش دانشجویان و زمینه‌ساز تقویت مهارت‌های اجتماعی آنان است که با دستور و حمایت رییس دانشگاه برخی تجهیزات و زیرساخت‌های لازم در این زمینه ارتقاءیافته است.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی، هنری و سیاسی در ۴ تشکل دانشجویی در چارچوب مقررات و قوانین دانشگاه و باهمت دانشجویان در ایام مختلف سال به اجرا درمی‌آید.
مهندس محمدی افزود: کارگاه‌های علمی و آموزشی دانشجویان در دانشکده‌های مختلف با ۱۴ انجمن علمی توسط دانشجویان برنامه‌ریزی می‌شود.
 وی بیان داشت: ۱۲ شورای دانشجویی، مطالبات صنفی دانشجویان در خوابگاه‌ها و دانشکده‌ها را پیگیری می‌کنند که سازوکار انتخابات آن کاملاً دانشجویی است.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: باوجود موانع و مشکلات موجود، برنامه‌های حمایتی از کانون‌ها و نشریات دانشجویی ادامه دارد.
ترویج مسئولیت‌های اجتماعی
مسئول دبیرخانه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مقام معظم رهبری می‌فرمایند "فرهنگ، هویت یک ملت است و ارزش‌های فرهنگی روح و معنای حقیقی یک ملت هستند و سایر امور ذیل فرهنگ محسوب می‌شوند".
هدی دشتی عنوان داشت: عرصه فرهنگ عرصه تعامل و تقابل است و باید بتوانیم زمینه‌های مناسب رشد عقلانی دموکراسی و مهارت‌های ارتباطی را توسعه دهیم.
وی تصریح کرد: مقوله فرهنگ تابع زمان و مکان است و شناخت عرصه و میدانی که در آن قرارگرفته‌ایم برای شروع و انجام فعالیت‌های فرهنگی بسیار حائز اهمیت است.
مسئول دبیرخانه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: ما مسئول جامعه تحت مدیریت خود هستیم و قطعاً این مسئولیت ماندگار نخواهد بود بنابراین باید از این فرصتی که در اختیارداریم به‌گونه‌ای استفاده کنیم که در پایان رضایت قلبی و ثمرات ارزشمندی به یادگار بگذاریم.
دشتی عنوان داشت: در سال‌های اخیر فعالیت‌های فرهنگی خوبی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر صورت گرفته و دانشگاه در جایگاه قابل قبولی در این زمینه قرار دارد.
وی گفت: وجود پتانسیل‌های ارزشمندی چون بسیج جامعه پزشکی، ستاد شاهد و ایثارگر و دیگر بخش‌های ستادی، حضور دانشجویان فرهیخته و نخبه در عرصه فرهنگی، فعالیت‌های اتحادیه‌ها، تشکل‌ها و کانون‌ها همه و همه زحمات عزیزانی است که در این عرصه مسئول و متولی امر بودند.
هدی دشتی اظهار داشت: مهم‌ترین و اصلی‌ترین عناصر تربیتی و تعلیم در دانشگاه، حضور وجود اساتید ارزشمند است که تأثیرگذار بوده‌اند و ما آنچه به‌عنوان جلوه‌های معنوی در دانشگاه می‌بینیم نه به خاطر ساختار انقلابی دانشگاه بلکه به خاطر حضور و وجود افراد انقلابی و متدین در محیط دانشگاهی است.
مسئول دبیرخانه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: آنچه در دانشگاه حائز اهمیت است، بحث اخلاق حرفه‌ای و ترویج مسئولیت‌های اجتماعی است، توسعه اخلاق حرفه‌ای باید در بین دانشجویان و همکاران دانشگاه بیش‌ازپیش موردتوجه قرار گیرد و از سوی دیگر بحث ترویج مسئولیت‌های اجتماعی است که باید در بین دانشجویان نهادینه گردد، اگر این موضوع محقق شود، آینده دانشگاه تضمین خواهد شد.
نشست شورای فرهنگی دانشگاه با حضور اعضای این شورا در سالن ابن‌سینای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد و در این نشست از زحمات حجت‌الاسلام مجتبی احمدی مسئول سابق دبیرخانه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تقدیر و هدی دشتی به‌عنوان مسئول جدید این دبیرخانه معرفی شد.

انتهای پیام/م.غ ۱۰۲۳
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
شورای.فرهنگی     دکتر.سعید.کشمیری     حجت‌الاسلام‌.عباس.دشتی     مهندس.محمدمهدی.محمدی     هدی.دشتی     حجت‌الاسلام.مجتبی.احمدی    

تاریخ بروز رسانی:   1 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >