رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
قبولی در دانشگاه سرآغازی برای ورود به عرصه‌های جدید زندگی اجتماعی است

3 مهر 1397
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر در آیین معارفه دانشجویان جدیدالورود رشته پزشکی گفت: قبولی در دانشگاه و دانشجو شدن سرآغازی برای ورود به عرصه‌های جدید زندگی اجتماعی است.

دکتر سعید کشمیری با ابراز تأسف و تسلیت به مناسبت حادثه تروریستی اهواز که منجر به شهادت جمعی از هم‌وطنان شد، عنوان داشت: همه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر فرزندان ما هستند که درراه پرفرازونشیب تحصیل تکیه‌گاه آنان هستیم تا به سرمنزل مقصود که همان کسب علم و فضیلت است دست پیدا کنند.
وی با اشاره گسترش امکانات و تجهیزات آموزشی در سراسر کشور گفت: امروزه با ارتقاء زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آموزش و فراگیری علم در هر نقطه و مکانی به‌آسانی امکان‌پذیر شده است و اختلاف کیفیت آموزش‌ها تنها بر اساس تلاش دانشجویان قابل‌تشخیص است.
دکتر کشمیری خاطرنشان کرد: دانشجویانی که در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر شاغل به تحصیل می‌شوند باید در کنار علم‌اندوزی با فراگیری مهارت‌‌های اجتماعی و فرهنگی و پایبندی به اخلاق از فرهیختگان جامعه باشند.
دکتر کشمیری خطاب به دانشجویان جدیدالورود رشته پزشکی بیان داشت: تحصیل شما باید همراه با تهذیب و ورزش باشد تا به کمال برسد.
وی با اشاره به سهیم بودن خود در شادی پذیرفته‌شدگان جدید در دانشگاه، خاطرنشان کرد: دیدار با دانشجویان به‌ویژه دانشجویان ورودی در هرسال از بهترین لحظات ممکن برای رییس دانشگاه است.
آموزش و علم‌اندوزی بی‌پایان است
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر نیز در این آیین گفت: آموزش و علم‌اندوزی مقوله‌ای است که هیچ‌گاه پایان‌پذیر نیست.
دکتر محمدرضا روان بد با اشاره به اهمیت شروع سال تحصیلی جدید در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: رابطه استاد و دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به معنی واقعی رابطه پدر و فرزندی است.
دکتر روان بد افزود: دانشجویانی از دانشگاه علوم پزشکی بوشهر فارغ‌التحصیل شده‌اند که امروز از چهره‌های مطرح بین‌المللی به شمار می‌روند.
وی خاطرنشان کرد: انتظار می‎رود دانشجویان با داشتن روحیه مطالبه گری در کنار علم‌آموزی مهارت‌های اجتماعی را نیز در خود تقویت کنند.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: آنچه باعث سربلندی و پایداری میهن عزیزمان می‌شود وجود جوانانی است که با قلب پاک کشور خود را به جایگاهی که لیاقت آن را دارد می‌رساند.
دکتر روان بد خاطرنشان کرد: این اطمینان رادارم که فارغ‌التحصیلان این دانشگاه افرادی موفق، باسواد و بااخلاق خواهند بود.
اهمیت دانشکده پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بر اساس قدمت سی‌ساله آن است
رییس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در آیین معارفه دانشجویان ورودی این دانشکده گفت: دانشکده پزشکی بوشهر قدمتی سی‌ساله دارد و همین سابقه نشان‌دهنده این است که دانشجویان باید بدانند در چه دانشکده‌ای قرار است به تحصیل بپردازند.
دکتر اعظم امینی گفت: اساتید این دانشکده از دانشجویانی هستند که در سال‌های گذشته در همین دانشگاه مشغول به تحصیل بوده‌اند و در مقطع بالینی نیز کسانی هستند که دوره عمومی خود را در این دانشکده گذرانده‌اند و برای ادامه تحصیل به دانشگاه‌های سایر استان‌ها رفته‌اند.
دکتر امینی با اشاره به راه پرفرازونشیب تحصیل در رشته پزشکی خطاب به دانشجویان جدیدالورود گفت: انتظاری که از شما دانشجویان داریم این است که در این راه جدید تلاش برای انجام کار صورت گروهی و مشارکت در امور را سرلوحه کار خود قرار دهید.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر تحصیل علم، اخلاق و ایمان ازجمله ویژگی‌هایی هستند که برای موفقیت باید در پی آن باشید زیرا علم بدون اخلاق و ایمان بدون اعتبار است.
دکتر امینی افزود: شما دانشجویان آینده‌سازان سلامت این جامعه هستید بنابراین از ابتدا باید سعی کنید رفتار، حضور، نظم و اخلاق را در سرلوحه کار خود قرار دهید.
رییس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: از دیگر توصیه‌هایی که لازم است به دانشجویان جدیدالورود شود استفاده بهینه از فضای مجازی است، سعی کنید از این فضا به بهترین نحو ممکن برای بالا بردن معلومات خود استفاده کرده و مراقب بوده تا لطمه‌ای به تحصیل وارد نکند.
پرورش دانشجویان وظیفه سنگینی است که بر دوش متولیان آموزشی قرار دارد
مدیر آموزشی و تحصیلات تکمیلی معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: دانشجویان پزشکی کسانی هستند که برای کار بزرگی که همانا خدمت به مردم است برگزیده‌شده‌اند و ما نیز به‌عنوان کسانی که مسئول پرورش دانشجویان هستیم وظیفه سنگینی بر روی دوش خود احساس می‌کنیم.
دکتر صمد اکبر زاده خطاب به پذیرفته‌شدگان رشته پزشکی در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ گفت: امید است با تلاش‌های مضاعف و یادگیری علم بتوانید بسیار تأثیرگذار بشاید تا جامعه بتواند از خدمات شما نهایت استفاده را ببرد.
دکتر اکبر زاده افزود: اولین چیزی که می‌تواند انسان را به موفقیت برساند این است که قدر خود را بداند، و متوجه باشد در کجا قرارگرفته تا اگر موقعیتی برای وی فراهم شد که به مردم خدمت کند به بهترین نحو آن را به انجام برساند.
وی خاطرنشان کرد: پزشکی موفق است که بتواند در تمام زمینه‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی موفق عمل کند و علاوه بر علم طبابت در سایر زمینه‌ها و هنرها نیز به سرآمدی دست پیدا کند.

گفتنی است رییس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به همراه اساتید و دانشجویان در ارامگاه مطهر شهید گمنام در پردیس این دانشگاه حضور یافتند.
انتهای پیام/ م.پ-۱۰۲۵ –م.ف-۱۰۲۶

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
معارفه     دکتر.سعید.کشمیری     دکتر.محمدرضا.روانبد     دکتر.اعظم.امینی     دکتر.صمد.اکبرزاده    

تاریخ بروز رسانی:   3 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >