فرماندار دیّر:
ظرفیت سمن‌های دیّر در توسعه سلامت استفاده شود

8 مهر 1397
فرماندار شهرستان دیّر گفت: سمن‌های دیّر پتانسیل خوبی دارند و لازم است از ظرفیت‌ آن‌ها در توسعه سلامت استفاده شود.

حمزه اعتماد در اولین نشست مجمع سلامت شهرستان دیر اظهار داشت: دستیابی به توسعه متوازن و پایدار تنها در جوامعی محقق می‌شود که تمام آحاد و اقشار اجتماعی آن به مقوله‌ی سلامت توجه ویژه داشته باشند.
وی بابیان اینکه سلامت یک هدف اجتماعی و حق همگانی است گفت: اهمیت و اولویت سلامت در قانون اساسی کشور، سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، برنامه ششم توسعه و سند حقوق شهروندی به‌خوبی تبیین شده است.
فرماندار شهرستان دیر گفت: نقش مؤثر عوامل متعدد اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، زیست‌محیطی و فرهنگی بر سلامت، بیانگر این واقعیت است که جلب مشارکت مؤثر گروه‌های مختلف مردم و همه بخش‌های جامعه، از مرحله تعیین مشکل در سطح محلی تا پیشنهاد راه‌حل، اجرا و ارزشیابی برنامه‌های ارتقای سلامت، امری اجتناب‌ناپذیر است.
وی بابیان اینکه سلامت سنگ بنای توسعه‌ی جوامع انسانی است افزود: مسئولیت تأمین، حفظ و ارتقا سلامت نه‌تنها بر عهده‌ی دست‌اندرکاران رسمی نظام سلامت، بلکه بر عهده‌ی تمامی ارگان‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی و آحاد مختلف جامعه است.
اعتماد با اشاره به نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در مقوله سلامت جامعه تأکید کرد: ازآنجایی‌که سمن‌ها راحت‌تر می‌توانند با جامعه ارتباط برقرار و مسائل و مشکلات را منعکس کنند انتظار است در زمینه حل معضلات حوزه سلامت در کنار ما باشند.
انتهای پیام/ ح.ن 3050
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     مجمع.سلامت     فرماندار     حمزه.اعتماد     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   8 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >