کارشناس مسئول مبارزه با بیماری‌های غیرواگیر شهرستان کنگان:
راه حل کنترل بیماری‌های غیرواگیر پیشگیری اولیه است

11 مهر 1397
کارشناس مسئول مبارزه با بیماری‌های غیرواگیر شهرستان کنگان گفت: راه حل کنترل بیماری‌های غیرواگیر پیشگیری اولیه بوده که بر اساس برنامه‌هاي جامع و دربرگيرنده جمعيت جهاني است.

اکرم نوروز حقی نوبیجاری در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: این برنامه به صورت یکپارچه و ادغام یافته به پیشگیری و کنترل چهار بیماری دیابت، قلبی - عروقی، سرطان‌ها و بیماری‌های مزمن تنفسی می‌پردازد.
وی بیان داشت: همچنین چهار عامل خطر رفتاری شامل کم تحرکی، تغذیه ناسالم، مصرف الکل و دخانیات و چهار عامل خطر بیولوژیکی شامل فشارخون بالا، قندخون بالا، چربی‌های خون بالا و چاقی که از مهم‌ترین علل مرگ و میر ناشی از بیماری‌های غیرواگیر هستند را بررسی می‌کند.
این کارشناس مسئول افزود: در این برنامه علاوه بر موارد مذکور خطرسنجی احتمالی سکته‌های قلبی - عروقی به عنوان مهم‌ترین اقدام برای پیشگیری از حوادثی مانند سکته‌های قلبی و مغزی نیز مورد توجه قرار گرفته است.
نوروز حقی نوبیجاری تصریح کرد: واحد پيشگيري و مراقبت از بيماري‌هاي غير واگير طيف وسيعي از بيماري‌هاي غير واگير را تحت مراقبت و پيگيري دارد كه از آن جمله مي‌توان به پرفشاری خون، ديابت، سرطان‌ها، تالاسمي، هموفيلي، هيپوتيروئيد و سوانح و حوادث اشاره کرد.
وی خاطر نشان کرد: پايه پيشگيري از بيمارهاي غيرواگير شناسايي عوامل خطر اوليه آن‌ها و پيشگيري و كنترل اين عوامل است.
کارشناس مسئول مبارزه با بیماری‌های غیرواگیر شهرستان کنگان گفت: مداخلات فردی و گروهی در این زمینه بسیار اهمیت داشته تا آنجا که در سطح گروهی فعالیت فیزیکی و کنترل دخانیات و در سطح فردی کنترل فشار خون اهمیت بسزایی دارد.

 انتهای پیام/ م.س – ۳۰۷۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
بیماری‌های.قلبی.عروقی     اکرم.نوروزحقی‌نوبیجاری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   11 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >