سالمندان ۷ درصد جمعیت شهرستان دیّر تشکیل می‌دهند/ لزوم اهمیت به‌سلامت سالمندان

16 مهر 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: سالمندان ۷ درصد جمعیت شهرستان دیّر تشکیل می‌دهند و لازم است خانواده‌ها به‌سلامت سالمندان خود اهمیت دهند.

مهندس احمد آخوندی در نشست کمیته راهبردی سلامت سالمندان شهرستان دیر یا تأکید بر تکریم سالمندان گفت: سالمندان شهروندان ارشد جامعه‌اند و توجه به سالمندان باید در اولویت کاری قرار گیرد.
وی بابیان اینکه ۷ درصد جمعیت شهرستان دیر سالمند هستند، تصریح کرد: حوزه سلامت به‌ویژه با اجرای طرح تحول سلامت توجه ویژه‌ای به‌سلامت سالمندان داشته است و در همین راستا طرح خدمات نوین سلامت سالمندان اجراشده است.
مهندس احمد آخوندی افزود: در این طرح خدماتی از قبیل ارزیابی فشارخون، دیابت، افسردگی، تغذیه، چربی خون، سقوط و عدم تعادل، تجویز مکمل‌های دارویی و غربالگری سرطان روده بزرگ به‌صورت فعال توسط مراقبین سلامت به سالمندان ارایه می‌شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: وزارت بهداشت از سهم ۲۵ درصدی تأثیر خود در حوزه سلامت برنامه‌های ویژه‌ای برای سلامت سالمندان در نظر گرفته است و سازمان‌ها و نهادهای دیگر نیز می‌بایست سهم خود را در راستای سلامت سالمندان عملیاتی کنند.
وی با تأکید بر تقویت زیرساخت‌های حضور و مشارکت سالمندان در جوامع گفت: کمیته راهبردی سلامت سالمندان نقش مهمی در تقویت زیرساخت‌ها و فراهم آوری امکان حضور سالمندان در جامعه دارد که با مشارکت گسترده همه نهادها و دستگاه‌ها امکان‌پذیر است.
مهندس احمد آخوندی بابیان اینکه توجه به‌سلامت روان سالمندان الزامی است تصریح کرد: باید از فرصت حضور سالمندان در جامعه به نحو مناسبی بهره‌برداری شده و مراقبت بهداشتی اولویت اصلی سالمندان بوده و خانواده‌ها نیز به‌سلامت سالمندان خود اهمیت دهند.
انتهای پیام/ ح.ن ۳۰۵۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     کمیته.راهبردی.سلامت     مهندس.احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   16 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >