سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
اولین مرحله وارنیش فلوراید تراپی برای بیش از ۸ هزار دانش‌آموز تنگستاني انجام خواهد شد

16 مهر 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: در راستای سلامت دهان و دندان دانش آموزان مقطع ابتدایی، اولین مرحله وارنیش فلوراید تراپی برای ۸ هزار و ۱۰۰ دانش‌آموز تنگستانی انجام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، مهندس عادل مقدس خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بیماری پوسیدگی دندان شایع‌ترین بیماری مزمن دوران کودکی و نوجوانی به شمار می‌رود و در اقشار مختلف جامعه با هر نژاد و رده اجتماعی دیده می‌شود، لزوم انجام وارنیش فلوراید تراپی براي آنان از اهمیت خاصی در جلوگیری از پوسیدگی دندان برخوردار است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان ادامه داد: سلامت دهان و دندان نقش بسزایی در کیفیت زندگی افراد دارد و تحت هر شرایطی دچار آسیب شود بر زیبایی فردی، تغذیه و سلامت جسمی آنان تأثیر مستقیم خواهد گذاشت.
وی تصریح کرد: وارنیش فلوراید تراپی در واقع نوعی پوشش حفاظتی است که بر روی دندان‌ها قرارگرفته و ضمن پیشگیری از ایجاد پوسیدگی از پیشرفت پوسیدگی دندان نیز جلوگیری می‌کند.
مهندس مقدس توجه به مراقبت‌های پس از وارنيش فلورايد تراپي بر تأثیرگذاری آن بر دندان را مهم خواند و گفت: تا دو ساعت پس از وارنیش فلوراید تراپی به‌هیچ‌وجه دانش آموزان نباید آب و غذا میل کنند و تا ۲۴ ساعت نیز اجازه استفاده از مسواک و نخ دندان را ندارند و ضمناً تا ۱۲ ساعت باید از خوردن غذای گرم و سفت اجتناب کنند.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان بیان داشت: وارنیش فلوراید تراپی در طول سال تحصیلی در دو مرحله توسط کارکنان بهداشت و درمان بر روی دندان‌های دانش آموزان انجام خواهد شد.
انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
وارنیش     فلوراید.تراپی     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   16 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >