آیین بزرگداشت روز جهانی تخم‌مرغ در کنگان برگزار شد

18 مهر 1397
در راستای ارتقای سطح آگاهی دانش آموزان و به‌منظور آشنایی از اهمیت آن با فواید تخم‌مرغ به‌عنوان یک غذای کامل آیین بزرگداشت روز جهانی تخم‌مرغ در کنگان برگزار شد.

فاطمه آهو خوش، معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان در این آیین عنوان داشت: تخم‌مرغ بیشتر ویتامین‌های موردنیاز بدن به‌جز ویتامین سی را داراست و منبع خوبی از ویتامین‌های گروه بی و آ به شمار می‌رود و ویتامین دی و ای بدن را به مقدار کافی و لازم تأمین می‌کند.
مراقب سلامت مرکز جامع خدمات سلامت ۱۷ شهریور شهرستان کنگان نیز با اشاره به شعار روز جهانی تخم‌مرغ "سلامت برای همه تخم‌مرغ برای همه " گفت: تخم‌مرغ منبع بسیار غنی از پروتئین است افزود: پروتئین تخم‌مرغ بسیار بالاست و نسبت به سایر منابع مثل لبنیات، گوشت‌ها و حبوبات غنی‌تر است.
فاطمه بحرانی همچنین درباره املاح موجود در تخم‌مرغ افزود: تخم‌مرغ حاوی تمام املاح برای سلامتی فرد است و به‌خصوص اینکه منبع بسیار خوبی برای املاح ید و فسفر است.
در ادامه این آیین به چهار نفر از دانش آموزان که به سؤالاتی در خصوص فواید تخم‌مرغ پرسیده شده بود پاسخ دادند جوایزی اهدا شد.
در راستای ارتقای سطح آگاهی دانش آموزان و به‌منظور آشنایی از اهمیت آن با فواید تخم‌مرغ به‌عنوان یک غذای کامل، صبحانه‌ای بدین منظور تهیه و بین دانش آموزان توزیع شد.
گفتنی است این برنامه باهمت واحد بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان و با همکاری مدرسه آفرینش و با حضور کارشناسان ستادی و مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان کنگان برگزار شد.
انتهای پیام /م.س- ۳۰۷۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
روز.تخم.مرغ     فاطمه.آهوخوش     فاطمه.بحرانی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   18 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >