اردوی جهادی سلامت در روستاهای کمتر برخوردار عسلویه برگزار شد

22 مهر 1397
اردوی جهادی سلامت به مناسبت هفته ناجا با حضور سرپرست شبکه بهداشت و درمان و فرمانده منطقه انتظامی شهرستان، رئیس شورای بخش مرکزی و نماینده شوراهای اسلامی شهرستان عسلویه در استان، در روستای کمتر برخوردار بزباز عسلویه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته ناجا از سرهنگ فتاحی فرمانده منطقه انتظامی شهرستان و پرسنل جان‌برکف حافظ امنیت جامعه و پلیس مقتدر تقدیر کرد و گفت: نیروی انتظامی با شبکه بهداشت و درمان شهرستان در راستای تأمین امنیت غذایی مردم همکاری تنگاتنگ دارد.
جاسم زارعی افزود: اهمیت دو نعمت مهم سلامت و امنیت تنها در صورت مفقود شدن پدیدار شده و در حالت برقراری، اغلب مردم به وجود آنها پی نمی‌برند.
وی تصریح کرد: حافظان امنیت، شرف، ناموس و دفاع از تمامیت ارضی ممالک باید از سلامتی کامل برخوردار باشند تا بتوانند به وظایف خطیر خود عمل کنند و از طرفی حافظان سلامت جامعه نیز تنها در سایه امنیت و اقتدار پلیس می‌توانند به وظایف پیشگیرانه و درمانی خود بپردازند و این دو مقوله لازم و ملزوم هم هستند.
زارعی اضافه کرد: ارایه خدمات نوین سلامت که پس از اجرای طرح تحول سلامت شروع شد و همچنین ویزیت رایگان پزشک تحت عنوان طرح شهید دکتر رهنمون هم‌زمان با آغاز هفته دفاع مقدس با مشارکت ناحیه مقاومت بسیج در ابتدای مهرماه سالجاری در روستاهای مروع و سواحل شروع شد و مقرر شد ماهی در یک روستا برگزار گردد اما به مناسبت هفته ناجا، به شکل فوق‌العاده هم‌اکنون با مشارکت منطقه انتظامی در روستای بزباز در حال اجراست.
زارعی اظهار داشت: مراقبت‌های تن‌سنجی و غربالگری بیماری‌های غیر واگیر نیز با حضور بهورزان در کنار این تیم انجام می‌شود.
این مقام مسئول در جای دیگری از سخنانش به کمپین ملی کاهش حوادث جاده‌ای سی شصت اشاره کرد و بر ضرورت اطلاع‌رسانی در فضای مجازی و در مبادی ورودی و خروجی شهرها تأکید نمود و گفت: ۶۰ درصد حوادث ترافیکی در فاصله ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می‌دهد.
زارعی از همکاری شورای اسلامی بخش چاه مبارک و شورای روستای بندو در زمینه مشارکت با شبکه بهداشت و درمان و اعلام آمادگی جهت تهیه و نصب تابلو در بندو تشکر و از شورای بخش مرکزی درخواست کرد که این عمل خیرخواهانه را در ورودی شمالی شهرستان انجام دهند.
زارعی به اهداف طرح شهید دکتر رهنمون و کانون بسیج جامعه پزشکی در برگزاری اردوهای جهادی در شهرستان توضیح داده و از مسئول کانون، اعضاء تیم جهادی سلامت (متشکل از پزشک، مشاور تغذیه، مشاور روان، پرستار و ماما)، سرپرست مرکز خدمات جامع اخند و بهورزان خانه بهداشت دهنو از مشارکت و همکاری پرسنل منطقه انتظامی، شوراهای اسلامی و دهیاران صمیمانه تشکر کرد.
سرهنگ فتاحی، فرمانده منطقه انتظامی شهرستان نیز ضمن تشکر از تلاش‌های صادقانه و انسان دوستانه رئیس و کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان از کاهش بیش از ۵۴ درصدی حوادث جاده‌ای امسال نسبت به سال گذشته خبر داد و بر لزوم همکاری با شبکه بهداشت و درمان، ادارات و ارگان‌ها در خصوص کاهش مرگ‌ومیر و حوادث ترافیکی و همچنین در زمینه تأمین امنیت بهداشتی و غذایی تأکید کرد.
در پایان نشست مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان به مناسبت هفته ناجا با اهدای لوح از سرهنگ فتاحی فرمانده منطقه انتظامی شهرستان عسلویه تقدیر نمود.
فرمانده منطقه انتظامی نیز با اهدای لوح از سرپرست شبکه بهداشت و درمان و کلیه اعضای تیم اردوی جهادی سلامت شهرستان تقدیر کرد.
انتهای پیام/ع.م- ۳۰۹۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
اردوی.جهادی     جاسم.زارعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه        

تاریخ بروز رسانی:   22 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >